Tele

ETV ja ETV2 uueks peatoimetajaks saab Urmas Oru

Urmas Oru oli enam kui 16 aastat Kanal 2 peadirektorFoto: ERR/Kairit Leibold

Eesti Rahvusringhääling ühendab ETV ja ETV2 peatoimetajate positsioonid, uuel ametikohal asub 25. juulist tööle Urmas Oru.

“Meil on heameel, et ETV ja ETV2 uue peatoimetaja otsingud lõppesid edukalt. Veelgi enam, et telekanaleid hakkab juhtima inimene, kelle kogemused telemaastikul on sedavõrd silmapaistvad,” märkis ERR-i juhatuse liige Toomas Luhats pressiteates.

Urmas Oru oli enam kui 16 aastat Kanal 2 peadirektor ning viimasel viiel aastal kuulus ta ERR-i juhatusesse vastutades teletoimetuste ja -tootmise eest.

“Suhtun suure lugupidamise ja austusega kõigi nende inimeste panusesse, kes on läbi aegade aidanud luua ja edendada ETV ja ETV2 sisu ning mainet. Peame neid traditsioone ja tugevusi hoidma ning samal ajal olema valmis edasi liikuma ja tulema toime meid ümbritsevate üha muutlikumate olukordadega,“ sõnas juuli lõpus peatoimetaja kohale asuv Urmas Oru.

ERR teatas juunis, et on otsustanud ETV ja ETV2 peatoimetajate kohad ühendada. Ühendpeatoimetaja kohale kuulutati välja ka konkurss.

“Näeme, et ERR vajab eestikeelsete teleprogrammide toimetamisel ühist, niinimetatud katusvaadet. Ühtlasi annab see võimaluse senisest efektiivsemalt planeerida ka mõlema telekanali programmi ja tootmist,” selgitas juhatuse esimees Erik Roose toona ERR-ile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.