Tele

ETV-s alustab “Johannese lähetamise” uus hooaeg

Mootorratta selga Tralla uues hooajas ei hüppaFoto: ERR/Kairit Leibold

Kaks korda mootorrattaga Euroopale tiiru peale teinud Johannes Tralla suundub “Johannese lähetamise” kolmandal hooajal Eestimaa peale. Kirevat teekonda alustab ta täna kell 20.00 Tallinnast.

Sel sügisel istus Johannes Tralla autokaravani rooli ja suundus Eestimaa peale, et tuua saatesarja “Johannese lähetamine” kolmandal hooajal ekraanile Eesti erinevate piirkondade tegemised. Tallinnast startiv Tralla tutvub avaosas Põhja-Tallinna varjatud aaretega.

Koos Raimond Kaljulaidi ja Andrei Novikoviga sukeldutakse Paljassaare garaažiühistu kirevusse ja otsitakse Märt Sultsi nimelist kasiinosaarestikku. Põhja-Tallinna pensionäridega meisterdatakse valmis ühe suurmehe skulptuur ja Jüri Kuuskemaa paljastab, milline pealinna hoone tuleks õhku lasta.

“Mul on huvi teada saada, mis on see, mis inimesi kaugetes kantides elus ja tegevuses hoiab,” märkis pressiteates Tralla, kes täna algavas saatesarja käib muuhulgas Põltsamaal surfamas, tõrjub Läti piiril karuputke ja sööb kaerakilet.

Tralla lisas, et ägedaid kohtumisi ja põnevaid nurki, kuhu ka edaspidi minna, jagub saatesse palju. Kuueosalise saatesarja teises osas suundub Tralla Lääne-Eestisse ja sealt edasi jõuab ta sel sügisel külastada järjestikku Kesk-Eestit, Virumaad, Saaremaad ja Lõuna-Eestit.

Kui “Johannese lähetamise” kahel esimesel hooajal reisis saatejuht ringi mootorrattal, siis nüüd on tema kaaslaseks hoopis teenekas karavan – 1988. aastast pärit Fiat, mida Johannes Tralla hellitavalt neljarattaliseks vannitoaks kutsub.

“Johannese lähetamine” on ETV eetris esmaspäeviti kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.