Tele

ETV-s tele-esilinastub dokumentaalfilm “Simple Session: telgitagused”

Filmi saab pärast ka Jupiterist vaadataFoto: pressimaterjal

Sel nädalal tele-esilinastub ETV-s ekstreemspordifestivali Simple Session dokumentaalfilm “Simple Session: telgitagused”. Lühidokumentaal heidab sõitjate silme läbi pilgu Euroopa ühe pikaaegseima ekstreemspordifestivali telgitagustesse ja otse võistlusparki.

“Simple Session: telgitagused” annab eksklusiivse võimaluse näha, mis toimub festivali tagatubades ning miks on sündmus jätkuvalt nii sõitjate kui ka publiku seas palavalt armastatud.

Tegemist on 2021. aasta festivalil üles filmitud dokumentaaliga, kus astuvad kaamera ette mitmed festivalil osalenud rulasõitjad ja BMX-ratturid, teiste seas Courage Adams, Hobie Doan, David Gravette, Joe Jarvis, Alex Kennedy, Lizard King, Julian Molina, Ivan Monteiro, Broc Raiford ja Reed Stark. Samuti kohtunikud Andy Zeiss ja Darryl Nau, kellest viimane on ka lühidokumentaali jutustaja.

Simple Session kolis eelmisel aastal võistluspargi esmakordselt Põhjala tehasesse ning sel nädalal aset leidev festival toimub ka tänavu Kopli poolsaarel asuvas endises kummivabrikus. Filmis tuleb muuseas juttu sellest, kuidas Põhjala tehases olev võistluspark varasemalt Saku Suurhallis olnud võistlusalast erineb ning mis eelised sel sportlaste silmis teiste sarnaste võistlusparkide ees on.

Ekstreemspordile omaselt jõuavad televaatajateni nii õnnestumised kui ka ebaõnnestumised. Sõltumata tulemusest elavad sõitjad teineteisele alati vennalikult kaasa ning sportlaste sõnul teebki see Simple Sessionist erilise festivali – kord aastas saadakse Tallinnas kokku, sõidetakse üheskoos nii võistluspargis kui ka linnaruumis ning nauditakse festivali ja sellega kaasnevat pea nädalapikkust melu.

“Simple Session: telgitagused” autorid on Risto Kalmre, Alexander Rowe ja Anne Luhaäär ühes taustajõududega. Peaoperaatorid olid Andrew Knight, Eddie Peraza ja Emils Ozolins ning filmi monteeris Aiden Tuff.

Lühidokumentaal esilinastub ETV kanalil 9. juuni südaööl. Filmi on võimalik hiljem Jupiterist järele vaadata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.