Tele

ERRi telekanalites alustab homme kaks uut kodumaist saatesarja

ETV2 saates "Planeedipäästjad" üritavad tuntud eestlased muuta oma harjumusi keskkonnasõbralikumaks.Foto: ERR

Sellest laupäevast jõuab vaatajate ette kaks uut saatesarja – ETVs alustab hommikul kell 10 dokumentaalne maaelusari “Tanel ja kanad” ning ETV2 täiendab teleõhtuid kell 21.30 eksperimentaalse keskkonnasaatega “Planeedipäästjad”.

“Tanel ja kanad” jälgib pealinnast tippjuhi kohalt lahkunud Tanel Tangi, kes kolib tagasi Saaremaale ja toob sinna 1500 õnnelikku kana. Nii kui laut ostetud ja tibud broneeritud, tuiskas üle maailma levinud koroona epitsenter just Saaremaale ja saar eraldati päevapealt muust maailmast.

Äri alustamine veeretab noortaluniku teele üha raskusi, kuid saarlaslik jonn ei lase alla anda. Kuueosaline sari portreteerib Taneli teekonda koos väljakutsete ja õnnestumistega ning avab sedagi, mida tähendab praktikas maale kolimine ja seal uue elu alustamine.

Foto: ERR

“Planeedipäästjad” uurib praktiliste lugude ja näidete varal, mida saavad inimesed ära teha, et koduplaneet oleks elamisväärne ka tulevikus. Kaheksaosalises saatesarjas saavad neli tuntud eestlast, Karin Rask, Liisa Pulk, Kalle Sepp ja Mart Haber, ülesande muuta oma harjumusi keskkonnasõbralikumaks.

Kes peab muutma toiduvalikut, kes loobuma autost, kes kosmeetikast, kes astuma võitlusesse pakenditega. Vaataja saab nende tegemistele kaasa elada läbi argiste tegevuste ja panna ennastki sarnasesse rolli ning võtta vastu samad väljakutsed, mis saate peategelased.

Toimetas Martin Liivand.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.