Tele

Eurovisiooni vaatas tänavu 161 miljonit inimest

2022. aasta Eurovisiooni võitis UkrainaFoto: EBU / Corinne Cumming

Itaalias Torinos toimunud Eurovisiooni vaatas sel aastal 161 miljonit inimest, väga populaarne oli ka veebi teel vaatamine.

Eelmisel aastal kogus Eurovisioon aga 189 miljonit vaatajat. Toona sai Eurovisiooni vaadata ka Venemaal, kes sel aastal Ukrainas toimuva sõja tõttu lauluvõistluselt kõrvale jäeti. Samuti ei võetud sel aastal vaatajanumbreid arvutades Ukrainat arvesse, kirjutab eurovision.tv.

Eriti populaarne on Eurovisioon tänavu taas just noorte vaatajate seas – 14. mail toimunud finaali vaatas EBU teatel 15–24-aastastest noortest 56,2 protsenti.

Kolmandik vaatluse all olevatest edastajatest teatasid, et lauluvõistlust jälgis enam kui pool elanikkonnast. Parima tulemuse tegi Island, kus Eurovisiooni lainel oli 96,4 protsenti elanikkonnast. Islandile järgnesid Norra (89,1 protsenti), Rootsi (81,4 protsenti) ja Soome (72,1 protsenti).

Lisaks köitis lauluvõistlus üle 50 protsendi rahvast ka Armeenias, Belgias, Taanis, Eestis, Kreekas, Leedus, Hollandis, Hispaanis ja Ühendkuningriigis.

Eurovisioon oli väga populaarne ka sotsiaalmeedias. Esimest korda oli lauluvõistluse ametlik partner TikTok ning seal jälgis finaali 3,3 miljonit unikaalset vaatajat. Lisaks vaadati Eurovisiooni ametliku kanali videoid 189 miljonit korda. YouTube’i kanalit jälgis aga 42,3 miljonit unikaalset kasutajat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.