Tele

GameStopi aktsiadraamast valmib dokumentaal, milles teeb kaasa “Wall Streeti hunt” Jordan Belfort isiklikult

"The Wolf of Wall Streeti" filmis kehastab Jordan Belforti Leonardo DiCaprio, kes nomineeriti selle rolli eest ka Oscarile.Foto: kaader filmist

Striimimisteenus Discovery+ toob aprillis eetrisse uue dokumentaali “GameStop: The Wall Street Hijack”, milles teeb kaasa kunagine börsimaakler Jordan Belfort, kelle elulool põhineb Martin Scorcese film “The Wolf of Wall Street”.

Dokumentaalis käsitletakse videomängude edasimüüja GameStopi uskumatuna näivat aktsiasaagat ning selgitatakse, kuidas käputäis amatööre suutsid Wall Streeti professionaalid pea igal sammul üle mängida.

Reaalne Belfort ei ole DiCaprioga ikka täiesti identne…

GameStopi lugu annab dokumentaalis edasi kurikuulus endine börsihai Jordan Belfort, keda kehastas Leonardi DiCaprio 2013. aastal ilmunud linateoses “The Wolf of Wall Street”.

Oma börsimaakleri karjääri jooksul pettis Belfort klientidelt välja hiigelsummasid. Kui ta 1999. aastal 22 kuuks vangi saadeti, pidi Belfort oma ohvritele tagasi maksma väljapetetud summadest 50% ehk üle 110 miljoni dollari.

Belforti sõnul on tal hea meel, et leidub inimesi, kes suudavad Wall Streeti asjatundjad korralikult higistama panna. Ta loodab, et lõpuks võidavad siiski amatöörid ning lubab, et hoolimata sellest, mis juhtub, saab GameStopi aktsiafiasko kulminatsioon olema tohutult huvitav ja kaasahaarav.

Veebruaris postitas Belfort oma YouTube’i kanalile video, kus innustas temast rääkivat Scorcese filmi aluseks võttes amatööridest börsimaaklereid edasi pingutama ja mitte Wall Streetile alla vanduma.

GameStopi dokumetaal jõuab 8. aprillil Discovery+ striimimisteenusesse, mis tähendab, et vähemalt esialgu Eestis seda vaadata ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.