Hindame Eurovisiooni 2. poolfinaali lugusid 10 Marko Reikopi skaalal: kes viib koju kõige enam reikopeid?

Ukul oli eile pehmelt öeldes veidrat konkurentsi.Fotod: ROBIN VAN LONKHUIJSEN/Mihkel Maripuu/PM/Reuters/Scanpix

Tere taas, hea lugeja! Tõ-tõõn-tõõn-tõõ-tõõ-tõõ-tõõn tunnusmuusika tõmbas Pavlovi refleksina käima Eurovisiooni teise poolfinaali ning Diktor hindab ka sel korral kõiki eurolugusid skaalal 1–10 reikopit. Juba varasemalt sai sama tehtud esimese poolfinaali etteastetega.

Kuigi meie täiesti kasutu subjektiivne arvamus on umbes sama mõttekas kui Eurovisiooni CD ja DVD reklaamimine, loodame, et tunnete sellest siiski mingitki rõõmu, eriti arvestades, et lõppetulemus osutus Eesti jaoks kurvaks. 

Kui tõele au anda, siis sulasid neljapäevased lood kõik suhteliselt ühtseks püreesupiks. Kui oleks lauluvõistlust kogemata vaatama sattunud, ei oleks ausalt öeldes õrna aimugi, kas hetkel on käimas aasta 1985 (Taani) või 2005 (kõik ülejäänud poolfinalistid). 

Muide, mitteametliku Marko Reikopi fännilehena oleme kokku pannud ka kogumikud Marko parimatest kildudest esimeses ja teises poolfinaalis.

  1. San Marino – Senhit – “Adrenalina”

San Marino särtsakas naine oli väidetavalt selle poolfinaali vanim esineja ehk puhtalt kaugvaatlusel umbes nii 30–65-aastane. Kaasa oli võetud ka Ameerika räppar Flo Rida, kes iseenesest sobib võistlusele hästi — Eurovisioon ongi vähemalt sama jabur kui floridameeste tegemised.

Kurvema tähelepanekuna võime kihla vedada, et 300 miljonist televaatajast keegi ikka paneb nüüd oma tulevasele võsukesele nimeks Adrenalina, millega vaene laps terve elu elama peab.

Hinne: 6 reikopit

  1. Eesti – Uku Suviste – “The Lucky One”

Tõenäoliselt olime me finaalipääsust vaid kahe särginööbi kaugusel…

Hinne: kõik reikopid

  1. Tšehhi – Benny Cristo – “omaga”

Benny Cristo otsustas aja kokkuhoiu mõttes kõik sõnalõpud laulmata jätta. Sama suurt segadust kui tundis Marko vaheklipis paninide olemuse üle arutledes, tundsime me ka seda lugu kuulates. Tšehhi, mis juhtus?

Hinne: 1 reikop

  1. Kreeka – Stefania – “Last Dance”

Kreeka lugu oli “Rockefeller Streeti” seksikas õde, mille kõige huvitavam osa olid green screenitud poolikud tantsupoisid, kelle järgmine ülesastumine saab olema sinu õudusunenägudes.

Hinne: 4 reikopit

  1. Austria – Vincent Bueno – “Amen”

See, et ükski aamen ega halleluuja edasi ei pääsenud, on muidugi ehe näide meie ühiskonna allakäigust. Samas võis religioosse sõnumiga pala lihtsalt mõistmatuks jääda, kui seda laulab pornostaari nimega Vincent Bueno.

Lugu sobiks hästi ka tutvumisäpi Grinder tunnuslooks — A man? Yes please. 

Hinne: 5 reikopit

  1. Poola – RAFAŁ – “The Ride”

Kui eelmises poolfinaalis Leedule kaasa elades tekkis tunne, et tahaks juba segaselt diskoteegis tantsida, siis pärast Poola esitust loodame, et klubisid ei tehta enam kunagi lahti. “The Ride’il” on täpselt sama energia mis 10-eurosel soojal rummikoolal. 

Palun helistage keegi Grammyde komiteele ning andke teada, et loo autoritelt tuleb auhind tagasi küsida.

Hinne: 1 reikop

  1. Moldova – Natalia Gordienko – “SUGAR”

Filipp Kirkorov — keegi ei tea, mida ta teeb, aga järelikult teeb ta seda hästi. Kuna lugu ennast eriti ei mäleta, on võimalus, et finaalipääsu tagab tänavu hoopis kohalikust kostüümilaenutusest pärit hõbedane kleidike, mida kohtasime eurolaval juba umbes viiendat korda ja ilmselt kohtame veelgi.

Hinne: 5 reikopit

  1. Island – Da∂i Freyr og Gagnamagni∂ – “10 Years”

Kui eelmises poolfinaalis kõlas Eurovisiooni läbi aegade kõrgeim noot, siis siinkohal saame esitada kandidatuuri madalaima noodi auhinnale.

Lisaks lepime kokku, kuna Islandil on niikuinii vähe inimesi, võib Da∂i Freyr neid absoluutselt igal aastal Eurovisioonil esindada ja keegi poleks pahane.

Hinne: 8 reikopit

  1. Serbia – Hurricane – “Loco Loco”

Serbia esindavad kolm Jugoslaavia Beyonced, kes on ilusüste ostnud hulgimüügilt. Kahtlustame, et tegelikult ei hääletanud nende poolt keegi — locod tüdrukud saadeti finaali korraldajate kaalutletud otsusel vältimaks tõsiseid tagajärgi.

Hinne: 3 reikopit

  1. Gruusia – Tornike Kipiani – “You”

Loo sissejuhatus Reikopi poolt oli niivõrd sünge ja tekkis kõhe kahtlus, et ega Gruusia esindaja kahe poolfinaali vahel ometi ära surnud pole?

Õnneks oli Tornikesega kõik siiski korras ning kogu traagika peitus faktis, et mees otsustas kunagi kitarristiks hakata. 

Tõepoolest, kui oleks toona kooliharidusele rohkem tähelepanu pööranud, võib-olla kuuleksime täna ka neljanda klassi tasemest paremaid laulusõnu.

Hinne: 2 reikopit

  1. Albaania – Anxhela Peristeri – “Karma”

Albaaniat esindas järjekordne hõbedases kleidis sõjaprintsess Xena, kes nägi välja nagu kõik eelmised naised ja laulis sama lugu, mis kõik eelmised naised. 

Hinne: 3 reikopit

  1. Portugal – The Black Mamba – “Love Is On My Side”

Portugal Eurovisioonil on riigina üks sinu nendest tuttavatest, kes kuulutab kõigile, et võistlusele kaasaelamine on ainult madala klassi indiviididele, ent hiljem selgub salaja, et ta teab täpselt, kellel mis seljas oli ja millises loos kõlas vale noot. Võta istet, Portugal, sa pole meist parem. 

Hinne: 1 reikop

  1. Bulgaaria – Victoria – “Growing Up is Getting Old”

Varastes kahekümnendates neidis laulab meile sellest, kui hirmus on vananemine. Mingil põhjusel Victoriale hõbedast kleiti ei laenatud, mistõttu oli ta sunnitud esinema pidžaamas. Ent mehed, ärge langege pettekujutelmade ohvriks — mitte ükski naine ei ärka sellisena üles.

Lisaks saime aimu, et ERR võiks panustada hääletuselt kogutud rahasummad paremate tõlkide palkamiseks. “Suureks kasvamine on vananemine” ei olnud kindlasti see, mida öelda taheti.

Hinne: 8 reikopit

  1. Soome – Blind Channel – Dark Side

Mäletate veel neid võistluste aastaid, mil kõik Soome üle nalja heitsid? Võidab aga see, kes naerab viimasena, sest juba mõnda aega ei saa eitada, et asi, mida riik hästi teeb, on Eurovisioonil rokkimine.

PS. Huvitav, kuidas Limp Bizkitil aastal 2021 läheb?

Hinne: 8 reikopit

  1. Läti – Samanta Tīna – “The Moon is Rising”

Läti kohalik Uku Suviste, kes on väidetavalt Eurovisioonile püüdnud pääseda juba seitsmel korral. Ka tema teekond jäi sel aastal lühikeseks, mistõttu naerab jätkuvalt ainult Soome.

Hinne: 4 reikopit

  1. Šveits – Gjon’s Tears – “Tout l’Univers”

Seadusega on määratletud, et absoluutselt kõik prantsuskeelsed lood peavad olema traagilised. Ent tegelikult pole Šveitsi esituse kohta väga midagi ilkuda, aus nagu riik isegi.

Hinne: 5 reikopit

  1. Taani – Fyr og Flamme – “Øve Os På Hinanden”

Mis just juhtus? Kas see on tõesti Taani? Kas see on Modern Talking? Kas nad teevad nalja? Kas see on võrksärk? Mis aasta on? Kus me oleme? Kes me oleme?

Pika õhtu lõpuks nii palju segadust, et mitte midagi ei saanud aru. Palun andke endast märku, kui keegi millestki sai.

Hinne: 1 reikop

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.