Laupäeval kell 19.30 jõuab Kanal 2 ekraanile saatejuht Roald Johannsoni reportaažide sari “Roaldi retked Eestis” uus hooaeg. Kevadhooajal suitsetab Roald Johannson rahupiipu koos Eesti šamaanidega, kihutab driftiässadega, seikleb matkabussidega, käib koolis meesõpetajatega ning puistab tramme koos piletikontrolöridega.
Kui sügishooajal oli saate struktuur üles ehitatud muuhulgas ka trajektoorile, siis uus kevadhooaeg lähtub rohkem inimestest. “Sellist kitsendust sel kevadel enesele ei sea, nagu sügisel. Jätkan oma vana antropoloogilise teledokumentalistika rada,” ütleb Johannson. “Inimene on minule ikka kõige huvitavam ja läbi selliste helgemate positiivsemate teemade jätkan inimlikku reportaažide sarja ka sel kevadel.”
Sel kevadel seikleb Roald mööda Eestimaad, tutvustades vaatajatele teiste teemade seas ka tänu koroonaajastule tõusnud matkapalaviku temaatikat. “Paljud inimesed on leidnud sellise rahuoaasi keset segaseid aegu meie imelist loodust avastades. Keset seda kaunist lumist loodust teen kaks üsna pikka matka. Ülikarm kuue seitsme tunnine matk Raplamaal rabas ja teise seltskonnaga Matsalu jäätunud merejääl suuskadega, kus ka parajasti tehakse suur jääkarusell. Otseselt koroonaajastust tingitud lood,” lisab Roald.