Tele

Jaanuaris jõuab Eesti televaatajateni uus telekanal koos kodumaise seiklussarjaga

Seriaal jõuab vaatajateni Telia jaanuaris alustaval uuel kanalil.Foto: Telia

Täna jõudis esimest korda avalikkuseni uue kodumaise seiklussarja “Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes” videotutvustus. Värsket sarja hakkab näitama Inspira kanal, mille Telia toob oma TV-klientideni jaanuaris.

“Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes” on kümneosaline seikluslik-populaarteaduslik sari, millega tähistatakse 200 aasta möödumist Antarktika mandri avastamisest Saaremaal sündinud baltisakslasest Vene admirali Fabian Gottlieb von Bellingshauseni poolt.

Saatesarja iga episood keskendub erinevatele ajaloolistele ja teaduslikele teemadele ning sari on mõeldud nii noorematele kooliealistele kui ka vanematele ajaloo- ning merendushuvilistele.

Lisaks löövad Antarktika ekspeditsioonil kaasa mitmed erinevad tuntud külalised ja tunnustatud teadlased, näiteks Erki Tammiksaar, Tarmo Soomere, Marko Matvere, David Vsevjov, Priit Kuusk, Tiit Pruuli ja paljud teised.

“Kuigi sarja filmimine alles käib, saame värske treileri vahendusel heita esimese pilgu ekspeditsioonile ja selles osalejatele. Televaatajani jõuab uus sari juba jaanuari teises pooles, mil Telia avab päris oma telekanali Inspira. Nagu ka nimi viitab, on tegu kanaliga, mis pakub põnevat ja inspireerivat sisu ning meelelahutust erinevatest valdkondadest,” sõnas Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik.

Ekspeditsioon Antarktikasse toimub 2019. aasta juulist kuni 2020. aasta veebruarini. Rännak tehakse polaarlaevaga S/Y Admiral Bellingshausen, mis ristiti pidulikult meretraditsioonide kohaselt 11. juunil Lennusadamas. Teadaolevalt oli Bellingshausen üks kolmest Antarktika rannikut esimesena näinud maadeavastajast.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.