Tele

Jalgpalli EM ja saated tuntud eestlastest: selline on ERR-i telekanalite suvine programm

Jalka EM on selle suve üks suurimaid spordisündmusi.

Rahvusringhäälingu telekanalid ETV, ETV2 ja ETV+ toovad suvel vaatajateni suured spordivõistlused eesotsas jalgpalli Euroopa meistrivõistlustega, mitmed omasaated ja ka hankeprogrammi.

ETV hommikuprogramm “Terevisioon” äratab vaatajaid kuni 18. juunini ja viimases saates minnakse suvele vastu Aasta külast. Juuli keskpaigas stardivad ETVs “Eesti mäng” ja “Ringvaade suvel”, mida juhivad Anna Pihl, Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla.

Portreesaated

Eesti kultuuritegelaste sünnipäevade puhul jõuavad ETV ja ETV2 ekraanile värsked portreesaated, neist esimesena Sepo Seemani 50. sünnipäeva puhul valmiv portreesaade. Juubilariga vestleb Anu Välba, saadet näeb ETV2s 30. mail ja ETVs 4. juunil.

Tulemas on uued kohtumised Enn Eesmaa (7. juuni ETVs), Guido Kanguri (9. juuni ETV2s ja 10. juuni ETVs) ja Ain Angeriga (17. juuni ETVs) ning uue autorisaatega “Üllar Jörbergi armastus” tuleb 8. juunil ETV ekraanile Vahur Kersna.

Pidulikud erisündmused

ETV vahendab suursündmusi, mis kulmineeruvad Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäevale pühendatud erikavaga augustis. Tähistamist alustatakse juba varem, sest juunis alustab ETV intervjuusarjaga “Jah, härra peaminister”, kus kõik iseseisvunud Eesti valitsenud peaministrid räägivad värvikaid lugusid oma riigi juhtimise ajast.

Juuni esimesel nädalal toob ETV eetrisse “Pardiralli” ja saate “Lastega ja lastele” 1. juunil. Lastekaitse erisaade teeb kell 18.45 kokkuvõtte tunnustusürituselt, millega Eesti Vabariigi president ja õiguskantsler avaldavad tänu neile inimestele ning organisatsioonidele, kes on oma tegevusega seisnud laste ja noorte heaolu eest. Saatejuhid on Johannes Tralla ja Grete Kuld. Kell 19.30 algavat heategevusliku “Pardiralli” otseülekannet juhivad Anna Pihl ja Margus Saar, rallit kommenteerib Gaute Kivistik.

Ka 4. juunil suunab ETV pilgu Kadriorgu – Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva puhul sai 152 inimest riikliku teenetemärgi ning nüüd on president Kersti Kaljulaidil võimalus neid isiklikult tänada ja igaühele tunnustus üle anda. Erisaade “Eesti tänab. Riiklike teenetemärkide üleandmine” on ETV eetris 4. juunil kell 21.35.

Suve keskpaigas toob ETV vaatajateni särtsaka võimlemispeo 4. juulil ja juba klassikaks saanud Vanemuise sümfooniaorkestri kontserdi Kassitoome orust 1. augustil.

Spordisuvi

Spordisuvi ETV, ETV2 ja ETV+ ekraanil saab hoo sisse jalgpalli Euroopa meistrivõistlustega. Avamäng jõuab ETV ja ETV+ ekraanile 11. juunil, finaal Londoni Wembley staadionil toimub kuu aega hiljem 11. juulil.

Päevastele mängudele saab kaasa elada ETV vahendusel. Pikk jalgpalliõhtu ETV2-s toob vaatajateni kaks kohtumist koos jalgpalliekspertide analüüsi ja stuudiojuttudega. Samuti on kõik EM-i jalgpalliülekanded, tipphetked, uudised ja mängude kava kättesaadav ERR-i spordiportaali sport.err.ee vahendusel. Venekeelsete kommentaaridega mänge vahendab ETV+.

Suure jalgpallipeo sissejuhatuseks saab ETV2 vahendusel kaasa elada Eesti jalgpallikoondise maavõistlusmängudele Leedu (1. juunil), Soome (4. juunil) ja Lätiga (10. juunil). Samuti käimasolevale jäähoki MM-finaalturniirile, kus otsustavad veerandfinaalid algavad 3. juunist. Jäähoki MM kulmineerub finaaliga 6. juunil.

Spordisuvesse jagub mitmeid teisigi olulisi sündmuseid, sh kahe Tallinnas toimuva kergejõustiku suurvõistluse otseülekanded ERR-i kanalites – kergejõustiku U23 EM (8.-11. juulini) ning U20 EM nädal hiljem (15.-18. juulini).  

Filmid ja sarjad

Esmaspäeval, 31. mail alustab ETV pärastlõunas sarjaklassika “Downton Abbey” ning õhtuse uue tulijana Austraalia sari “Armastuse laps”. Ekraanile naasevad uute osadega ka mitme hittsarja, nagu “Pulss”“Charité” ja “On meie aeg” uued hooajad ning tulemas on sari “Ljudmilla Gurtšenko”, tuntud vene näitleja ja laulja Ljudmila Gurtšenko elulool põhinev draamasari.

Pühapäevast, 6. juunist näeb ETVs kodumaist krimidraamat “Vaga vesi”, mille keskmes on Ida-Virumaal keerulisse olukorda sattub kärgpere. Peategelasi kehastavad Anna Sergeeva ja Veikko Täär, Elina Masing ning Miika Pihlak. Kõrvalosades teevad kaasa Riho Kütsar, Rain Simmul, Ireen Kennik jt.

ETV2 toob suve jooksul esmakordselt tele-ekraanile Saksa hittsarja “Babülon-Berliin” ja Soome-Tšiili ühistööna valminud “Nähtamatud kangelased”. Taas leiavad tee ekraanile ka kvaliteetsarjad “McMaffia”, “Kaardimaja”, “Patrick Melrose”, “Minu geniaalne sõbranna” jpms. Dokumentaalfilmide sõpru ootavad suvel ees Pärnu Filmifestivali linateosed, augusti pühendab ETV2 põhjamaade mängufilmidele.

ETV+ toob eetrisse kultussarja “Twin Peaks”, mis alustab 31. mail esimesest osast. 1. juunist lisandub ETV+ kavasse Vene draamasari “Kamenskaja”.

ETV2 ekraanile jõuavad laste lemmikud animasarjad ning nädalavahetustel lastefilmid. Suvised laupäeva hommikud toovad ETV2 kavasse nostalgilised vene multifilmid. ETV2 lasteprogramm alustab igal hommikul kell 7.00 ja pärastlõunane kava argipäeviti kell 15.30 ja nädalalõppudel kell 17.

Toimetas Martin Liivand.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.