Tele

Jõulufilmid on kohal: millal jõuavad telekasse “Üksinda kodus”, “Jääaeg” ja teised klassikud?

Tali ei tule esimese lume, vaid Kevin McCallisteriga.Foto: kuvatõmmis

Jõuluootus on suur ja pühadetunne poeb sisse? Mandariinid, glögi ja jõuluturg on toredad, aga omamoodi traditsioonideks on saanud ka nö jõulufilmid, mis on iga-aastases detsembrikuises teleprogrammis lausa kohustuslikud. Järgmise kahe nädala jooksul kannab nende klassikaliste filmide eest hoolt peamiselt TV3.

Hooaega alustab juba sellel neljapäeva (28.11) õhtul kell 20.00 TV3s “Üksinda kodus” – 8-aastane Kevin (Macaulay Culkin) on unustatud koju ning peab erinevatel leidlikel viisidel kaitsma ennast ning oma kodu murdvaraste eest. Kordust näeb kell 12.10 laupäeval ning kell 12.30 pühapäeval.

Reede (29.11) õhtul on eetris ka kriitikutelt ülekaalukalt ainult kriitikat saanud, kuid siiski millegi tõttu Eestis klassikaliseks jõulufilmiks muutunud slapstick James Bondi spiooniparoodia “Väga visa hing” (1996) ehk “Spy Hard” Leslie Nielseniga peaosas. Kell 23.15 TV3s. Kordus pühapäeval kell 12.45.

Laupäev (30.11) ootab kell 19.35 TV3s “Jääaeg” (2002) kus saab kaasa elada Manny, Sidi ja teiste lõbusate loomakeste seiklustele. Kordus pühapäeval kell 10.00.

Lund ei ole, aga “Jääaeg” on ikka.Foto: 20th Century Fox

Boonus! Muide, pühapäeval (1.12) näitab ETV2 kell 12.40 Prantsusmaa 2019. aasta filmi “Arnold Schwarzeneggeri loomine”. Arnold on Eesti jõulufilmideklassikas endale kindla koha saanud perekomöödias “Jingle All the Way”, kus pereisa Howard näeb kurja vaeva, et lapsele Turbo-Mani mänguasi hankida. See Prantsuse dokumentaalfilm räägib sellest, kuidas Austria väikekülast pärit Arnoldist sai Hollywoodi superstaar. Kordus kolmapäeval kell 23.10.

Järgmise nädala neljapäeval (5.12) on Kevin tagasi! Kell 20:00 on TV3 eetris “Üksinda kodus 2”, kus Kevin jääb kogemata üksi New Yorki ning peab taaskord pättidega võitlema. Kordust näeb laupäeval kell 12.35.

Laupäeval (6.12) on eetris ka “Jääaeg 2”, kus meile juba tuttavad jääajasangarid võitlevad ellujäämise nimel, kui samal ajal hakkab jää sulama.

Võib vaid eeldada, et raskekahurvägi nagu näiteks “Visa hing” on eetris juba rohkem jõulupoole.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.