Tele

Jupiter on Eesti edukaim veebikanal. Toomas Luhats: oleme nagu avalik-õiguslik start-up

Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats.Foto: Kristjan Teedema/Tartu Postimees/Scanpix

ERR kirjutab, et 22. aprillil esimest sünnipäeva tähistav Jupiter on tõusnud Eesti edukamaks veebikanaliks, mille sisu tarbib igakuiselt 110 000 inimest.

Dentsu Eesti läbiviidud tarbijauuringust selgub, et Jupiter on populaarsem Kanal 2 ja TV3 veebiplatvormidest ning seda edestab ainult üleilmse haardega Netflix.

Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhatsi sõnul on keskkonna vundament laotud eelkõige seriaalidele ja dokumetaanlidele. “”Pulss”, “Äraostmatud”, “Paradiis”, “Reetur”, “ENSV” – kui välja tuua mõned nimed,” loetleb Luhats.

Mis teeb Jupiteri edukaks?

Luhatsi sõnul peituvad Jupiteri kiire kasvu ja eduloo taga eelkõige inimesed. “Jupiteri edu saladus peitub ennekõike meie vaatajates ja sõprades, kes on meie juurde tulnud ja meie sisu vaadanud,” arvab ta.

“Eriliselt rõhutaksin ma aga Jupiteri toimetuse rolli edus: Raul Lobanov, Richard-Erik Järvi, Toon Vugts ning turunduse poolelt Kadi Kivirand – selle üksusega Jupiteri tehakse ning teatud mõttes oleme me nagu avalik-õiguslik start-up,” räägib Luhats.

“Idufirmale sarnane loogika on aidanud meil kiiresti, agiilselt ja edukalt areneda ja me seame alati esikohale oma vaataja – sest ilma nendeta ei oleks meid olemas.”

Striimimiskeskkonna jaoks on mõistagi eluliselt oluline ka sisu. Siin on Luhatsi arvates Jupiteri suurimaks edu pandiks hea tasakaal meelelahutusliku, hariva ja kultuurilise sisu vahel.

“Lisaks Eesti kultuuri propageerimisele on kogu meie sisu värske põnev, hariv, tasuta ja seda kõike tõhusa kasutajamugavusega tehnoloogilises plaanis,” lisab Luhats.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.