Tele

Jüri Pihel: “Eesti Laulu” võiks hakata uuesti nullist üles ehitama

Jüri Pihel.Foto: Postimees/Scanpix

Kanal 2 omanikeringi kuuluv telerežissöör Jüri Pihel väitis Raadio 2 hommikuprogrammis, et “Eesti Laulu” kontseptsiooni võiks uuesti mõtestada ja saatega nullist alustada, kirjutab ERR.

“Täna ma arvan, et inimesed, kes seda korraldavad, võiksid täiesti nullist alustada, teha reset’i,” väitis Pihel. “Uuesti hakata seda otsast peale üles ehitama, nagu poleks midagi enne olnud.”

Pihel, kes kuulus pea 30 aasta eest esimese Eesti eurolaulu konkurssi korraldustiimi, väitis, et tänasel Eesti Laulul paistab silma mineviku jäänukeid mitmetest erinevatest etappidest. Ta leiab, et kõike ei pea ilmtingimata edasi tegema, eriti kui on näha, et asjal enam minekut ei ole.

Eelkõige peab Pihel silmas “Eesti Laulu” finaalis nähtud “Pealtnägija” stiilis vaheklippe, millest Diktori veergudel on sündinud “Pealtvaataja”. Piheli sõnul on “Eesti Laulul” kohal parimad artistid, keda on kuulajal nauditav jälgida, kuid vaheklipid näivad lihtsalt augutäitena, et jõuaks laval mikrofoni vahetada.

“Siis võiks lihtsalt näidata loodusplaane, sest sellel asjal ei ole sageli mitte mingit sisu,” arvab Pihel. “Need ilusad ajad, kus fantastilised artistid, kõige paremad Eesti naljamehed tegid tõeliselt naljakaid lugusid, see tundub jäädavalt möödas olema.”

Pihel leiab, et parima euroloo valimise asemel võiks keskenduda laiemalt näiteks aasta parima poplaulu valimisele. Näiteks toob Pihel Rootsi Melodifestivaleni, kus selgitatakse välja aasta parim popmuusikahitt, mis muuseas saadetakse ka Eurovisioonile. Piheli arvates sünnivad nii head ja püsivad lood, mitte ainult Eurovisiooni jaoks loodud muusika.

Pikemat usutlust Jüri Piheliga saad lugeda siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.