Tele

Käes on Eurovisiooni nädal: keda ennustatakse võitjaks ja kuidas läheb Eestil?

Eurovisioon toimub tänavu Itaalias TorinosFoto: eurovision.tv/ATELIERMONTINARO

Sel nädalal saab hoo sisse iga-aastane suur muusikasündmus Eurovisioon. Seega on paslik üle vaadata, keda ennustatakse tänavuse laulukonkursi võitjaks ja kuidas läheb ennustuste põhjal Eestit esindaval Stefanil.

Eurovisiooni esimene poolfinaal stardib juba sel teisipäeval, 10. mail ning seal osaleb 17 riiki. Teises poolfinaalis ehk 12. mail astub võistlustulle aga 18 riiki ning nende seas on ka Eesti. Mõlemast poolfinaalist pääseb kümme riiki finaali, kus on ees ootamas suur viisik ehk Itaalia, Ühendkuningriik, Hispaania, Prantsusmaa ja Saksamaa.

Geenius tegi märtsis ka ülevaate kõikidest tänavustest eurolugudest, nii et kellel veel lood kuulamata, siis nüüd on viimane aeg seda teha. Artikli leiab siit.

Kas Eesti pääseb finaali?

Ennustusi koondav portaal Eurovision Odds leiab, et Eesti pääseb oma poolfinaalist kolmandana edasi. Parema tulemuse teevad vaid Rootsi ja Poola, ent edasi saavad ka Austraalia, Serbia, Soome, Tšehhi, Belgia, Küpros ja Malta. Tundub, et Stefan on lavaproovides väga tubli olnud, sest veel nädal tagasi ennustati, et Stefan saab poolfinaalist edasi viiendana.

Esimesest poolfinaalist saavad ennustuste põhjal edasi aga Ukraina, Kreeka, Norra, Holland, Armeenia, Portugal, Albaania, Moldova, Läti ja Šveits.

Poolfinaalide esinemisjärjekordFoto: eurovision.tv

Kes tänavu võidab?

Võitjaks ennustatakse tänavu muidugi Ukrainat, kes on varasemalt lauluvõistluse võitnud 2004. ja 2014. aastal. Kuigi Ukrainale võib toetust avaldama innustada ka seal käimas olev sõda, on ukrainlastel tegelikult tänavu tugev lugu, mis teeks üsna kindlalt hea tulemuse ka siis, kui nende kodumaal rahu valitseks.

Ukraina võidu tõenäosuseks hindab Eurovision Odds 48 protsenti. 11-protsendilise tõenäosusega võib konkursi võita taas Itaalia, kümneprotsendilise tõenäosusega aga Ühendkuningriik, kes eelmisel aastal pidi leppima lõppskooriga 0. Esiviisikusse mahuvad ennustuste põhjal ka Rootsi ja Hispaania.

Mitmenda koha saab Eesti?

Nagu öeldud, jõuab Eesti ennustuste põhjal üsna kindlalt finaali ja teeb vähemalt Balti riikidest parima tulemuse. Stefani võiduvõimalusi hinnatakse alla ühe protsendi ning Eesti esikümnesse jõudmise tõenäosus on 25 protsenti.

Päris lõppu Eestit aga ka ei ennustata ning arvatakse, et Stefan võib saada 16. koha. See tähendaks, et temast tahapoole jääks finaalis veel üheksa artisti.

Kas ennustused ka vett peavad, näeb juba sel nädalal. Poolfinaale saab ETV-st näha teisipäeval ja neljapäeval kell 22.00. Finaal on samal kellaajal eetris laupäeval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.