Tele

Kanal 2 eetris on täna erisaade „Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?“

Siirdatud kopsudega AndresFoto:Sander Ilvest/Postimees

Täna kell 22 jõuab Kanal 2 ekraanile ajakirjanik Elo Mõttus-Leppiku erisaade, kus räägib mees, kellele on Eestis ainsana pärast Covidi läbipõdemist siirdatud uued kopsud.

„Mulle öeldi kohe, et mu kopsud on läbi ja ainukene võimalus on siirdamine, aga otsuse pidin tegema ise,“ räägib Eestis ainsana pärast Covidit uued kopsud saanud mees Postimehe ja Kanal 2 ühistööna valminud erisaates „Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?“.

Andres Verrole kopsud siiranud Tanel Laisaare sõnul läks protseduur hästi. “Kopsu siirdamine ei ole lihtne protseduur ja põhiprobleem on see, et doonororganeid on väga piiratud arv. Mitmes riigis Covid-haigetele kopse üldse ei siiratagi või kaalutakse väga siirdamisnäidustusi. Meie oleme selle aasta jooksul teinud ainult kaks kopsusiirdamist ja mõlemad on olnud erakorralised siirdamised, mis on väga erandlik,” räägib Laisaar.

Erisaates jõuab televaatajateni ka reportaaž Eesti kõige suurema koorma all olevast Tartu Ülikooli kliinikumist, kus on Covidi-intensiivis on sama palju haigeid kui terves Soomes kokku.

„Ühest palatist pääseb inimene koju, teises sureb samal ajal viiekümnendates patsient, kolmandas valmistutakse raskes seisus 12-aastase lapse saabumiseks,“ kommenteeris Elo filmimise ajal osakonnas toimunut.

Kas Covid võib anda ootamatu tagasilöögi ka aastaid pärast põdemist? Kui ohtlikud võivad olla läbipõdemise järgsed peavalud ja pearinglus?

Saates räägivad haiguse läbipõdenud, tipparstid ja teadlased. Saate autor on Elo Mõttus-Leppik.

„Eloga intensiivis. Mis saab meist edasi?“ täna kell 22 Kanal 2-s.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.