Tele

Kanal 2 “Südamesoov” alustab hooaega Triinu looga, kelle suur soov emaks saada röövis talt jala 

Vaid mõne aasta eest öeldi Triinule, et lapse saamine annab ta tervisele ränga hoobi.Foto: tootja

Neljakuuse poja kõrvalt uuesti kõndima õppinud Triin unistab, et saaks jälle iseseisvalt liikuda ega peaks sõltuma kellestki teisest.

Triinul on tulnud elus teha väga raskeid valikuid. Vaid mõne aasta eest seisis ta silmitsi arstide hinnanguga, et lapsesaamine võib anda ta tervisele ränga hoobi ning elu emana pole talle määratud.

Triin tegi siiski nii, nagu südames õigeks pidas, ja poolteist aastat tagasi sündis talle poeg Maru. Samas kaotas ta vaid mõne kuu pärast oma parema jala. Rasedus mõjus tema veresoontele laastavalt ja jalg tuli amputeerida. Toeks elukaaslane ja väike poeg, õppis Triin tundma proteesi, mis esmalt mõjus kui täielik võõrkeha, kuid millega ta iga päevaga üha enam harjub. See polnud aga Triinu esimene suur operatsioon. Juba varem ütlesid üles Triinu neerud, enne seda said põntsu ta nägemine.

Põhjus, miks Triinu tervis nii hulluks läks, peitub haiguses, millega elab Eestis pea 100 000 inimest: tal on diabeet. Esimest tüüpi diabeeti, mida põeb Triin ja veel 7000 inimest Eestis, ei saa teadaolevalt kuidagi ennetada. Triinul diagnoositi haigus üheksa-aastaselt ning ta on sellest ajast saati pidanud oma veresuhkru taset ise reguleerima. Ta süstib insuliini iga päev.

Hoolimata kõigest pakatab Triin südikusest ja enesekindlusest. Ta tahab taas vabalt ringi liikuda, minna ümberõppele ja uuesti tööle. Triin unistab ka, et kõik diabeediga inimesed, kes vajavad kallist pumbaravi, saaksid seda endale lubada. Võib-olla nii suudetakse karme tüsistusi kauem vältida. Just selle rõhutamiseks jagab Triin teistega esimest korda oma karmi lugu.

“Südamesoov” alustab Kanal 2s täna kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.