Tele

Ken Saan uuest krimisarjast: “Need on mõrvalood, millest me kõik kuulnud oleme!”

Tuntud mõrvad jõuavad telekasse.Foto: TV3

Esmaspäeval jõuab Go3 striimimisplatvormile uus kodumaine sari “Eesti krimilood”, kus taaslavastatakse Eestis toimunud mõrvalugusid.

Avaosas saavad sündmused alguse salajasest armusuhtest ning lugu põhineb reaalsel juhtumil, mille tagamaid avab selle kunagine uurija.

“Eesti krimilugude” avaosas nimega “Rakvere raibe” põimuvad tunded, reetmine, kättemaks, vägivald ja suur raha.

Uue sarja produtsent on Ken Saan. Foto: TV3

“Aastate eest toimunud mõrvaloo lükkas käima naisterahvas, kes võis olla mõrva organisaator ja tellija, ent kes karistusest pääses. Nii jäi see lugu mõnes mõttes kripeldama,” kirjeldab Valdo Arula, kes aastate eest sedasama juhtumit uuris ning sarja esitlusel seda ka meenutas.

“Eesti krimilood” annavad edasi reaalselt toimunud mõrvalugude taaslavastusi, mille dokumentaalkaadrites kommenteerivad sündmusi algsete lugudega seotud uurijad, kohtunikud ja prokurörid ning lavastuslikes osades astuvad üles tuntud Eesti näitlejad.

Sarja produtsendi Ken Saani sõnul koguti kokku juhtumid, millest me kõik kuulnud oleme ning mis on oma aega pitseri jätnud. “Me pole klassikaline politseiseriaal, vaid vaatleme sündmusi, andmata hinnanguid,” märkis Saan.

Teiste seas teeb sarjas kaasa ka Tõnis Niinemets. Foto: TV3

Sarja ühes loos uurijat kehastava näitlejanna Ragne Pekarevi sõnul on võimalus eriliste karakteritega krimisarjas kaasa teha näitlejale alati nauditav väljakutse; seda enam, kui kaasatud on suurepärased lavastajad Rain Tolk ja Andres Maimik. Näitlejateks on ka Ülle Lichtfeldt, Taavi Eelmaa, Anti Reinthal, Eduard Salmistu, Tõnis Niinemets jt.

“Eesti krimilood” pole soovituslik alaealistele, sest sisaldab alastust, vägivalda ja ebatsensuurseid väljendeid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.