Tele

Koomik soovitab: 7 erinevat stand-upi etendust Netflixis, mis sobivad igale maitsele

Igal nädalal jõuab Netflixi uusi koomikute püstijalaetendusi. Et muuta selles maailmas orienteerumist natukene lihtsamaks, toome välja seitse väga head ja erineva huumorisoonega koomikut.

Netflixis on tohutult võrratute tuntud ja vähemtuntud koomikute stand-up etendusi ja see nimekiri proovib pakkuda valikut erinevatele maitsetele. Ilmselt leiab pea igaüks siit koomiku, kelle naljad meeldivad või teemad huvi pakuvad.

Chris Rock – “Tamborine”

Pärast kümneaastast pausi tuli Chris Rock tagasi väga tabava ja tugeva püstijalatunniga, mis on täis sotsiaalseid kommentaare, eneseanalüüsi, poliitikat ja suhtedraamasid.

Aastaid stand-upi teinud Chris Rockilt on see kõige ootamatum, põnevam ning üllatavam tund. Laserkiired naljad vahelduvad tõsiste sotsiaalsete kommentaaride ning pilguheitudega endasse ning ühiskonda.

Kellele see sobib? See on stand-up, mis sobib sulle, kui otsid midagi väga naljakat, aga ootamatut.

Hannah Gadsby – “Nanette”

Austraalia koomiku Hannah Gadsby “Nanette” muutis ta üleöö tuntuks igas maailma nurgas. Kriitikute poolt väga kõrgelt hinnatud tund on tehniliselt hästi kirjutatud, unikaalne ning jõuline.

Teemad on taaskord rõhuvad – näiteks Gadsby enda queer-identiteet ning sellega kaasnevad raskused, tema lapsepõlv, kuidas stand-up ja koomik olemine on mõjutanud ta elu ning otsuseid.  Põhimõtteliselt on see stand-up, mis dekonstrueerib stand-upi.

Kellele see sobib? See meeldib neile, kes otsivad midagi jutustavat ning emotsionaalset.

John Mulaney – “Kid Gorgeous at Radio City”

John Mulaney on aastaid kirjutanud nalju sketšisaatele “Saturday Night Live” ning see paistab välja ka kõigist tema stand-upi etendustest. Aastatepikkune kogemus on andnud Mulaneyle oskuse, mis on vähestel koomikutel – teha hea punchline pea iga kolmanda lausega.

Kellele see sobib? Lihtsasti samastatav, puhas ning mõnus stand-up, mis läheb peale, kui otsid muhedat ja totakat tugevate naljadega ajaviidet.

Ali Wong – “Hard Knock Wife”

Ali Wong on pisike väga rase naine, kes räägib väga rõvedaid nalju. Tema huumor toimib hästi, kuna on eriti etteaimavatu ning samal ajal otsekohene.

“Hand Knock Wife’i” teemadeks on loomulikult kohutavalt raske sünnitusprotsess, emaduse varjupooled, aga ka kohtingud ja abielu või näiteks rassism.

Kellele see sobib? See on stand-up, mis meeldib, kui otsid naise perspektiiviga üsna rõvedaid nalju.

Anthony Jeselnik – “Thoughts and Prayers”


Anthony Jeselnik jätab poliitkorrektsuse ukse taha ning teeb kohutavaid nalju. Tema otsekohene ning psühhopaatlik lavapersoona lubab tal rääkida ükskõik millest ja mingil kummalisel põhjusel antakse talle eriti solvavad naljad andeks.

Kellele see sobib? Jeselnik läheb peale neile, kes otsivad kiiretempolisi one-linereid, ootamatuid puänte ning kohatuid ja süngeid nalju.

Donald Glover – “Weirdo”

Nüüdseks on juba teada, et Donald Glover saab suurepäraselt hakkama pea kõigega, mida ta proovib. Enne seda, kui ta lõi kriitikute poolt kiidetud sarja “Atlanta” või alustas Childish Gambino nime all edukat räpikarjääri näitles ta komöödiaseriaalis “Community” ning tõi 2012. aastal lavalaudadele oma stand-upi etenduse “Weirdo”.

Juttu tehakse Donaldi päritolust ja sellest, mis on teda kasvatanud just selliseks inimeseks, nagu ta on praegu. Räägitakse ka tõsistel ja vähemtõsistel teemadel seksist ja väljaheidetest kuni rassi ning ühiskondlike probleemideni.

Kellele see sobib? Kindlasti kõigile Donald Gloveri fännidele, aga ühtlasi ka kõigile, kes tahavad muhedat ja pigem leebet stand-upi, kus on ka veidi roppu huumorit.

Iliza Shlesinger – “Iliza Unveiled”


Iliza Shlesingeril on nüüdseks Netflixis viis erinevat stand-upi etendust. Kui varem olid tema teemadeks peamiselt deitimine, mehed-naised ja nende vahelised erinevused, siis nüüdseks on ta õnnelikult abielus ning lahkab erinevaid pulmade planeerimise etappe.

Iliza huumor on vaatluslik ja mis toimib eriti hästi, kui oled ise selliseid või sarnaseid olukordi läbi elanud. Samas suudab ta manada unustamatu pildi silme ette ka neile, kes pole ise kunagi näiteks tüdrukuteõhtul käinud.

Kellele see sobib? See etendus on mõeldud inimestele, kes otsivad vaatluslikku huumorit igapäevastel teemadel.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.