Tele

Koroonapandeemia kergitas Netflixi tellijate arvu rekordkõrgustesse

Mullu olid Netflixis vaatajate seas ülimenukad seriaalid "The Crown" ja "The Queen's Gambit".Fotod: Netflix

Eelmisel aastal vaatasid koroona tõttu kodudesse sunnitud inimese Netflixi rohkem kui eales varem ning striimimisteenuse tellijate hulk tõusis üle 200 miljoni, kirjutab Variety.

Mullu sai Netflix juurde 36,6 miljonit uut tellijat, millega tehti üle eelmine rekord 2018. aastast, mil lisandus 28,6 miljonit uut kasutajat. Tellijate arvu kasv tõi Netflixile eelmise aasta viimases kvartalis sisse 6,64 miljardit dollarit, 21,5% enam kui 2019. aastal.

Eelmise aasta viimases kvartalis oli Netflixis ülipopulaarne draamaseriaali “The Crown” neljas hooaeg, mida vaadati esimese kuu aja jooksul rohkem kui ühtegi varasemat hooaega. Täpseid vaatajanumbreid ei avalikustatud, kuid koos neljanda hooajaga on tänaseks “The Cowni” kõiki hooaegasid kokku vaadanud üle 100 miljoni inimese. Lisaks “The Crownile” osutus tohutult populaarseks ka seriaal “The Queen’s Gambti”, mida vaadati esimese nelja nädala jooksul 62 miljonis majapidamises.

Mullu kulutas Netflix uue sisu peale 11,8 miljaridt dollarit, mida on vähem 2019. aasta 13,8 miljardist. Madalamate kulutuste põhjuseks on koroonaviirus, mille tõttu mitmed projektid kas lükkusid edasi või jäid ära. Hetkel on Netflixil töös üle 500 projekti, nende seas 71 uut filmi, mis plaanitakse 2021. aastal tellijateni tuua.

Selle aasta esimeses pooles kavatsetakse Netflixi lisada ka uus funktsioon Shuffle Play, mis näitab kasutajale tema eelistusi ja vaatamisajalugu arvesse võttes midagu uut ja huvitavat.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.