Tele

Kristjan Jõekalda ja Teet Margna avaldavad, mis neid Jaapanis reisides kõige enam üllatas

"Kaks kanget Jaapanis" alustab 27. veebruaril.Foto: TV3

Täna tutvustasid Teet Margna ja Kristjan Jõekalda oma uut reisisaadet “Kaks kanget Jaapanis”, mis alustab TV3-s neljapäeval, 27. veebruaril kell 20.30. See on kogenud teletähtedele juba seitsmes reisisaade.

Põhjast lõunasse reisides läbitakse 3000 kilomeetrit ning vaadatakse üle suurlinnad Tokyo, Kyoto, Osaka, Hiroshima ja ning lõpetatakse eksootilisel Okinawa saarel.

Kokku veetsid Teet Margna ja Kristjan Jõekalda Jaapanis kolm ja pool nädalat. Küsimuse peale, kas nii pika reisi jooksul mindi tülli ka, vastavad mõlemad reisisellid muheledes: “Jaapanis mitte!”. Kristjanile on Jaapan muide esimene riik mitmest reisisaate sihtkohast, kuhu ta kindlasti tahaks tagasi minna. 

Kristjan, miks nii morn? Foto: TV3

Valitseb kord ja rahu

Meeste sõnul oli Jaapani juures suurim üllatus see, kuidas suudetakse hoida korda ja rahu nii suurtes ja rahvarohketes linnades. Teet kirjeldab, et kuigi kõigele on järjekord – nii taksole kui rongile –, siis need liiguvad kiiresti.

Kui meil on komme tasapisi trügima hakata, siis Jaapanis hoitakse oma kohta viisakalt ning isegi segaduses turistile näidatakse, kus asub järjekorra lõpp, et nad saaksid oma koha sisse võtta. Kristjan Jõekalda sõnul on Jaapan rahu ja vaikuse maa, kuid seda sarjas paraku eriti ei näe, sest kaks kanget teevad seal möllu.

Reisisellid tõstavad natuke saladuseloori ka oma järgmise sihtriigi kohta: Kristjan ütleb, et see on ilmselt midagi endises Nõukogude liidus. Kuid täpsemalt nad midagi ei reeda enne, kui see pole veel täiesti kindel.

Kvaliteetne reisisaade

Ajastul, mil Tripadvisor ja YouTube on täis inimesi erinevaid turismiatraktsioone ja restorane ning kõige kohta saab infot ühe kiire otsinguga, on kvaliteetse ja huvitava reisisaate tegemine eriti keeruline ülesanne. Et seda oleks mingitki mõtet seda vaadata, peab korraga olema nii informatiivne kui ka huvitav.

Kahel kangel Jaapanis see ka õnnestub. Saate lõpptulemusest on aru saada, et tehtud on kõvasti eeltööd ja vaeva nähtud. Ekraanil toimuv on korraga hoogne ja mõnus, aga ka põnev. Vaatajani jõuab ettevalmistatud, läbimõeldud, arusaadav ja põnev saade, mis nii õpetab kui tekitab huvi sihtriigi vastu.

Silm lihtsalt puhkab! Foto: TV3

Esimeses osas õpitakse näiteks Jaapani viisakusreegleid Barutolt. Lisaks pakub äratundmisrõõmu ka iga reisiga kaasas käiv segadus – näiteks tund aega suures rongijaamas sõidupileti jahtimine, oma reisikaaslase linnamelus ära kaotamine või nii hilja sihtkohta jõudmine, et õhtusöögi otsimise tulemuseks kostub klassikaline lause: “Siin üks koht on, aga see on kinni!”

“Kaks kanget Jaapanis” on TV3 eetris neljapäeviti kell 20.30 ning kokku on saatel 14 osa.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.