Tele

Kristjan Jõekalda ja Teet Margna juhtimisel ei ole “Duublit” enam piinlik vaadata

Asjalikud saatejuhid suudavad teha "Õhtusest vahetusest" vaadatava saate.Foto: TV3

Kätte on jõudnu saated “Duubel: Õhtune vahetus” neljas ring. Kuigi algselt lubati, et kohtume eriprojekti vältel igal nädalal erinevate Eesti kuulsustega, kes end uues rollis proovile panevad, siis nüüd on mindud lihtsama vastupanu teed. Nimelt veavad vankrit Teet Margna ja Kristjan Jõekalda, kellest tuntumaid saatejuhte annab Eestis tikutulega taga otsida.

Seda enam tundub veider, et esimest episoodi alustati ülevaatega Margna ja Jõekalda varasematest projektidest. Me kõik teame kellega tegu, ning vajadus vaatajale meelde tuletada, et ollakse siiski lausa auhinnatud parimad meelelahutajad, tundus justkui Vahur Kersna hiljutine iseenese legendiks tituleerimine. 

Ekside ja emade asemel päris külalised

Lisaks harjumuspärasest olukorrast väljumisele pidid kõik saatejuhid kaasa tooma ka oma ideed, teemad ja külalised ning senini on sellest lubadusest kinni peetud. 

Erinevate ennustajate ja ekspeikade asemel on stuudios lõpuks ometi koha leidnud veidi tõsiseltvõetavamad inimesed. Esimesena istub diivanil Jüri Ratas, kellelt küsitakse paar täitsa toredat küsimust ja nagu ikka, saadakse vastuseid, mille oleks justkui “Ratase ümmarguste vastuste robot” genereerinud.

Siiski tõdes Jüri, et oli meelitatud kutsest tulla külaliseks legendide saatesse ning võib vast uskuda, et näiteks Jesper Parve kutsele oleks endine peaminister teisiti reageerinud.

Küsi, kuni öeldakse midagi totrat

Vahepalana saime näha järjekordset Jimmy Kimmeli stiilis tehtud tänavaküsitlust, mille puhul intervjueeritakse piisavalt palju inimesi piisavalt kaua, kuniks mõni eriti totter vastus kätte saadakse.

Tuleb tõdeda, et tegemist on küllaltki humoorikate klippidega, sest millisele televaatajale ei meeldiks end ülejäänud ühiskonnast tunduvalt targemana tunda. 

Järgmisteks külalisteks olid Eestimaa Uhkuse žürii liige Urve Palo ning üks selle aasta laureaatidest, jõuluvana Preedik. Taaskord oli tegemist lühikese, ent ausa intervjuuga. Keegi ei pidanud tundma piinlikkust, mis on TV3-e puhul viimasel ajal pigem haruldane.

Parem kui varem

Viimane kolmandik saatest kulus “legendaarse” pildimängu taaselustamisele. Segmendi legendaarsus ja meeleolukus on siiski kaheldav. Pigem tundus tegemist olevat “kaks kärbest ühe hoobiga” augutäitega. Väga palju ei pidanud vaeva nägema, ent paar sponsorit sai veel ette loetud. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Margna ja Jõekalda “Õhtune vahetus” tundub varasemaga võrreldes paljulubavam, ent teistsugune resultaat olekski nõnda kogenud saatejuhtide puhul üllatav.

Selle nädala “Duubel” ilmselt ei lonka ega logise, kuid kas pole tegemist lihtsalt “Kaks kanget LIVE” kokkupressitud versiooniga?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.