Tele

Küsime: kas Eesti telekanalid muudavad enda programme seoses Black Lives Matter liikumisega?

Kas ja kuidas mõjutab maailmas toimuv rassismivastane liikumine Eesti telemaastikku?Foto: Kanal 2, ETV ja TV3-e Facebooki kontode kuvatõmmised

Viimasel ajal on teleteenuste pakkujad mitmel pool maailmas seoses Black Lives Matter liikumisega hakanud üle vaatama enda teleprogramme, et saada lahti ajale jalgu jäänud rassistlikust sisust. Näiteks HBO eemaldas ajutiselt enda striimimisteenusest legendaarse filmi “Tuulest viidud”.

Kuidas on lood Eesti telekanalitega? Uurisime ERR-ilt, Kanal 2-lt ja TV3-lt, kas ja mida kavatasetakse seoses maailmas levivate rassismivastaste aktsioonidega enda teleprogrammides ette võtta.

ERR

“ERRi teleprogrammide sisu on rassismiga seotud küsimustest vähem mõjutatud kui näiteks USAs või Inglismaal, kuivõrd meie telekanalites on kodumaise programmi osakaal kõrge ning siin peegelduvad need teemad pigem päevakajalistes uudiste- ja arutelusaadetes kui kodumaistes sarjades või meelelahutussaadetes,” selgitab ERR-i kommunikatsioonijuht Pille-Mai Helemäe.

“Ka ajalooliselt ei ole need teemad programmis selliselt tooni andnud, et peaksime kõik põhimõtted ja 65 aasta jooksul valminud sisu ümber hindama. Mis ei tähenda nagu toimiks ERR väljaspool suurt meediaruumi – kui teatud saadete, sarjade või filmide puhul need teemad või valikud tõusetuvad, siis nendega ka tegeletakse.”

“Programmide sisu üle otsustamine ongi jooksev töö ja seda tehakse alati vastutustundlikult, see ei puuduta vaid rassismi küsimust. Hoiame silma peal rahvusvahelistel praktikatel, kuid eelmainitud programmi ülesehituse loogikat arvestades ei ole need teemad hetkel sedavõrd teravalt esil.”

Kanal 2

Oleme meeskonnas Black Lives Matteri teemadel nõu pidanud ja asunud arhiivi üle vaatama,” väidab Kanal 2 programmijuht Kaspar Kaljas.

“Hetkel ei ole tuvastanud meie poolt näidatava Eesti originaali või rahvusvahelise hanke sisus sobimatust, kuid protsess on alles pooleli.”

TV3

Diktor edastas päringud korduvalt TV3 programmijuhile Raimo Kummerile ja avalike suhete juhile Annely Adermannile, kuid oma küsimustele me vastust ei saanud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.