Tele

“Lastetoa” uusi osi saatekavast ei leia: kas ETV2 ei toodagi enam väikestele lastele suunatud sisu?

"Lastetuba" on praegu puhkuselFoto: kuvatõmmis

ETV2 saatekavast ei leia praegu uusi “Lastetoa” osasid, sest saade on teadmata ajaks puhkusele saadetud. ETV ja ETV2 peatoimetaja Urmas Oru sõnul ei ole aga muretsemiseks põhjust ning “Lastetoa” kadumisele vaatamata on sel sügisel oodata väga põhjalikku lasteprogrammi.

ETV2 lastesaate “Lastetuba” režissöör Elo Selirand kirjutas sotsiaalmeedias, et “Lastetoa” Timmu on saadetud puhkusele ning Eesti Televisioon on oma kõige nooremad vaatajad omatoodanguta jätnud.

“Kui meil pole kõige väiksemate vastu huvi ja tahet, pole meid põlvkonna pärast vaja,” avaldas ta postituses nördimust.

Kommentaariumis nõustusid Selirannaga ka mitmed teised, tuues välja, et kodumaised lastesaated on üles kasvamise oluline osa ning nendeta jäävad lapsed liialt nutimaailma meelevalda.

ETV ja ETV2 peatoimetaja Urmas Oru sõnul ei ole aga olukord üldse nii kriitiline, sest kuigi “Lastetuba” on praegu tõesti puhkusele saadetud, tuleb see ühel hetkel ühes või teises formaadis tagasi ning hetkel on neljapäeviti eetris ka “Lastetoa” vanad osad.

“Me tahtsime seda formaati pisut värskendada ning seda me ka uhkesti praegu teeme. Eks ta varem või hiljem naaseb, aga hetkel käib ettevalmistustöö,” ütles Oru Geeniusele.

“Lasteprogrammi näol on meil läbi aegade kõige uhkem sügis tulemas. Koolivaheajal alustab laste kaheksaosaline draamasari ja draamasarja pole lastele juba päris hulka aastaid tehtud. Lisaks on meil “NOVA” ja “Magus molekul”,” lisas ta.

Samas tõdes Oru, et “NOVA” ja “Magus molekul” kõnetavad pigem suuremaid lapsi ja kõige väiksematele vaatajatele hetkel tõesti kavast omatoodangut ei leia.

“Ma ei usu, et see, et me 1. septembril “Lastetoaga” ei alustanud, tohutult häda kellelegi kaasa tooks või et midagi jääks seetõttu täitmata. Kuu ajaga vaevalt nüüd midagi päris hukka läheb ja ma usun, et sügise jooksul tuleb see saade mingi nime ja vormi all tagasi,” selgitas Oru.

“Eks praegu on ka selline ülemineku aeg – esimesed koolipäevad ja esimesed tööpäevad. Kui elurütm jälle paika saab ja kool saab hoo sisse, siis tuleb ka “Lastetuba” tagasi ja saavad kõik oma portsu kätte. Muretsemiseks ei ole põhjust,” lisas ta.

Ka märkis Oru, et huvi lastesaadete vastu pole kuhugi kadunud ning vaatajanumbrid püsivad stabiilsed.

“Eks see sõltub ka hooajast, koolivaheaegadest ja ilmast, aga üldiselt on televaatajate arv üsna stabiilne. Kindlasti lapsed on paljuski sellised järelvaatajad ehk mitte kellast kellani vaatajad, vaid vaatavad hästi palju järele. Jupiter on ka kindlasti suure hulga lapsi saanud, kes on harjunud Jupiterist saateid vaatama,” ütles Oru.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.