Tele

Lugeja küsib: kas ETV näitab praegu koroona tõttu sügisesse plaanitud saateid?

Karmel Killandi selgitab, mis ETV-s toimub.Foto: Eesti Televisiooni Facebooki konto kuvatõmmis

Diktori lugeja tundis muret, et kuna ETV on hetkel koroona tõttu peatanud osade omasaadete tootmise, siis kas praegu läheb eetrisse hankesisu, mis oli algselt mõeldud sügisesse?

ETV elamussaadete juht Karmel Killandi kinnitab aga, et sügisese sisu arvelt koroona ajal tele-eetrit ei täideta.

“Koroona tõttu oleme vastupidi tootnud juurde väga palju uusi saateid, et inimestel oleks kodudes tore,” selgitab Killandi.

“Teeme seda ainult reeglipäraste tehniliste võimalustega. Lisaks igapäevastele prime time sarjadele nagu “Ringvaade”, “OP” ja “Hommik Anuga” jt , tegime väga eduka minisarja koos Eesti rahvaga “Mis teie kodus uudist”, kus inimesed saatsid meile videoid, milline nende elu koroonaajal on, mida nad kodudes teevad, kui keeruline on vastu pidada, mis neile rõõmu ja muret valmistab.”

“Need on väga olulise arhiiviväärtusega saated, sõna otseses mõttes tegime ajalugu, sest sellisel kujul ei kordu meie elu enam mitte kunagi ja aastakümnete pärast on väga hea meenutada seda erilist perioodi ja teada saada, kas olid mingid tõekspidamised, mis muutusid igavesti.”

“Tootsime ka „Euroopa mängu“ väga armastatud “Eesti mängu” baasil korralikult pleksiklaasid mängijate vahel, et kõik oleks turvaline.”

Killandi leiab, et ETV roll ongi näidata eeskuju, kuidas on võimalik tehniliselt nupukalt ja turvaliselt tavapärasest erinevates tingimustes saateid teha ning suured vaatajanumbrid näitavad, et televaatajale pakutav sisu meeldib.

“Õnne 13” võtted katkestati Killandi sõnul seetõttu, et muretseti Helgi Sallo, Väino Areni, Luule Komissarovi ja teiste osatäitjate tervise pärast- Ärajäänud kolm osa lähevad sügisel aga esimese asjana eetrisse.

“Hankesarjad olid mõeldud ikka praegu eetrisse ja nad osutusid väga menukateks. Sügiseks on meil juba uued plaanid, sest teletoodang võimaldab kaugelt vaatamist ja oleme harjunud uues olukorras uute nippidega töötama.”

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.