Esimeses saates on meil kohe palju kandideerivaid ministreid. Pärime ettevõtlusminister Kristjan Järvanilt, miks on ettevõtluses nii vähe naisi ja mida ta plaanib selle parandamiseks teha. Ma vabandan, et ma siinkohal veidi üllatust rikun, aga minister Järvan ei plaani midagi teha, sest tema arvates on see sotsiaalministri teema. Minu imestus selle üle, et naiste ettevõtlus pole mingi händikäp-teema, mida peaks sotsiaalminister lahendama, vaid on normaalne võrdse ühiskonna tunnus, saab Järvanilt maksahaagi.
Justiitsminister Lea Danilson-Järgilt ja riigihalduseministrilt Riina Solmanilt kuuleme ootamatuid avaldusi naispoliitikute ja EKRE suunal.
Endine peaminister Jüri Ratas näitab esimeses saates, kuidas efektselt valimisi avada ning endiselt rahandusministrilt Siim Kallaselt, Eesti poliitika grand old manilt küsime, milliste ootamatute teemadega saaks noori valima.
Kes on saatejuhid-reporterid ja miks just nemad?
Saatejuhiks olen mina, kuid mind toetavad noored reporterid Arija Helmvee ja Maria Ignatenko. Arija on tuntud kui sotsiaalselt terava närviga suunamudija, kellega oleme “Laseris” mitmeid noorteteemasid koos teinud. Maria tuli Laserisse praktikale ja tahtis kohe noori puudutavatel teemadel maailma muuta.
Aeg on üle saada traditsioonist, mida ERR aastaid järjekindlalt on juurutanud, et poliitika teemadel saateid juhivaid ainult mehed. Vot, meil juhivad ainult naised. Kui me tahame, et meie riik oleks innovaatiline ja moodne, siis aeg oleks kaasata valimistesse ka noored.
Kunagi ei arutata valimiste eel noortele kordaminevaid teemasid. Miks? Ja siis pärast imestatakse, et noored käivad nii vähe valimas ja neile ei lähe poliitika üldse korda. Aga küsime siis ausalt tänaste kandideerijate käest, mida nad kavatsevad teha lokkava vaimse tervise kriisi heaks. Kes, millal ja millist narkootikumi kavatseb legaliseerida? Kes üldse kandidaatidest teab, mis asi on Discord ja milliseid kuritegusid selle abil korda saadetakse?