Tele

Mister Estonia 1999 ja “Sämmi Köök”: vaata vanu Eesti telesaateid kuumadest 90ndatest

Arhiivikino jaanuarikuu programmi saad tasuta internetist vaadata.Foto: Oleksandr_Delyk/Shutterstock

Koroonaviiruse tõttu on veebi kolinud Rahvusarhiivi korraldatava Arhiivikino jaanuarikuu programm. See tähendab, et kõigil huvilistel on võimalik internetist tasuta vaadata enam kui 20 aasta vanuseid kanali TV1 telesaateid.

Kui sul on miskipärast meelest läinud Mister Estonia 1999 konkurss, siis Arhiivikino aitab mälu värskendada. Kohal on Valeri Kirss, Eve Kivi, Linnar Priimägi ja kamaluga poolpaljaid Maarjamaa härrasid. Õhtut juhib Jan Uuspõld.

Või äkki on sul hakanud ununema Eesti esimese “välismaa moodi ööklubi” Club Hollywoodi kolmas sünnipäev 1998. aastal? Õhtut vedas Heidy Purga, kuid kaamera ette sattusid veel mitmed teised prominendid nagu näiteks noor Mihkel Kärmas, Mart Sander ja DJ Elektra.

Kui tahad meenutada, kuidas 90ndatel Eestis kokasaateid tehti, siis Arhiivikino vahendusel saad ära vaadata ka “Sämmi Köögi” 12 episoodi. Selles saates proovis grilliäss Alvar Sammal koos külalistega erinevaid grillitud roogasid. Aasta oli siis 1998.

Nostalgilist vaatamist leiab Arhiivikino programmist veel. Näiteks saad meenutada, kuidas nägi välja Eesti kõige esimene õhupallifestival, või elada kaasa kodumaisele reisisaatele “80 tunniga ümber Eesti”. Arhiivikino sisuvalikuga saad ise tutvuda siin.

Muide, meil on olemas ka üks tore lugu 20 väga lahedast vanast Eesti reklaamvideost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.