Tele

Netflix hakkab sarjade ja filmide kõrval pakkuma videomänge

Netflix laieneb täiesti uues suunas.

Netflixi sisuvalikusse lisanduvad peagi videomängud, kirjutab Bloomberg. Esimesed videomängud peaksid Netflixi jõudma aasta jooksul.

Videomängud hakkavad Netflixis uue alamkategooriana eksisteerima filmide ja seriaalide kõrval ning ei too kaasa hinnatõusu, vähemalt mitte kohe. Küll aga plaanitakse tulevaste hinnatõusude hoop mängude kui uue sisuliigi lisamisega kasutajate jaoks seeditavamaks teha.

Netflixi mängudivisjoni üheks juhiks saab Mike Verdu, kes on varasemalt Facebookis töötades toonud mänge Oculuse virtuaalreaalsussüsteemidele. Maailma ühe suurima videomängude tootja EA juures on Verdu töötanud mitmete tuntud frantsiisidega, sealhulgas “Sims”, “Plants vs Zombies”, ja “Star Wars”.

Verdu palgati mänguarenduse asepresidendi ametikohale, mis annab aimu, et Netflix ei plaani teenusesse kaasata ainult kolmandate osapoolte videomänge, vaid plaanib hakata looma originaalmänge. Juba praegu otsitakse uusi inimesi mänguarendusega seotud ametikohtadele.

Videomängude sisuvalikusse lisamisega üritab Netflix konkurentidest eristuda ja pakkuda midagi, mida näiteks Amazon Prime Videol või Apple TV Plusil ei ole. Veel ei ole teada, millised Netflixi mängud välja nägema hakkavas: kas pakutakse “Bandersnatchi” laadseid interaktiivseid filme või saad varsti Netflixi vahendusel “GTA-d” mängida.

Küll aga on tõenäoline, et Netflix ei jää viimaseks suureks striimimisteenuseks, mis hakkab lähiajal videomänge pakkuma. Mängusektor on suurem kui filmi- ja muusikatööstus kombineeritult ning see tähendab, et varem või hiljem liiguvad samas suunas ka Netflixi konkurendid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.