Tele

Netflix kulutab kukkuva tellimuste arvu turgutamiseks originaalsisule ulmelise rahasumma

Foto: Netflix

2021. aasta esimeses kvartalis on Netflixi uute tellijate pealevool järsult langenud. Seda probleemi üritatakse lahendada originaalfilmide ja -seriaalide, mida sel aastal plaanitakse toota rekordilise 17 miljardi dollari eest.

The Guardian kirjutab, et 2021. aasta esimeses kvartalis plaanis Netflix kasvada 8 miljoni tellimuse võrra, kuid tegelikult suudeti juurde saada vaid 6 miljonit maksvat klienti. Kukkumine on korralik: 2020. aasta viimastel kuudel liitus Netflixiga 8 miljonit uut tellijat. Spekuleeritakse, et järgmine kvartal tuleb Netflixi ajaloo aeglaseim ja kasvada suudetakse vaid miljoni tellija võrra.

Tellijate arvu kukkumise üheks põhjuseks on tihenenud konkurents. Amazon Prime Videole on nüüd lisandunud ka Apple TV+, Disney+ ja muud striimimisteenused, mis Netflixilt kliente röövivad. Konkurentidest suurema hoobi on andnud aga koroonapandeemia, mis mullu paljude originaalfilmide ja-seriaalide võtted kaugesse tulevikku edasi lükkas.

Just seda probleemi plaanib Netflix nüüd 17 miljardi dollariga lahendama hakata. Variety kirjutab, et aasta teise poolde on plaanitud suurel hulgal originaalsisu nii uhiuute kui ka juba naasvate frantsiiside näol. Väidetavalt on tänaseks suudetud juba enamikel turgudel tavapärase produktsioonigraafiku juurde naasta, eranditeks on vad India ja Brasiilia.

Varasemalt ei ole Netflix originaalsisu tootmisele nii suurt summat kulutanud. Koroonapandeemia rütmis kulgenud 2020. aastal investeeriti omatoodangusse 11,8 miljardit dollarit, aasta varem 13,9 miljardit dollarit.

Kuigi eestlased on Netflixi usku, siis ka teistel striimimisteenustel on nii mõndagi pakkuda. Loe siit, kas paremat sisu pakub Netflix cõi hoopis Amazon Prime Video. Testisime ka viit kodumaist striimimisteenust ja selgitasime välja, milline neist on sinu raha väärt.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.