Tele

Netflix võib kaotada võimaluse kontosid sõprade ja tuttavatega jagada

Osad Netflixi kasutajad näevad nüüd sisse logides sellist teatist.Foto: gammawire

Netflix testib hetkel uut funktsiooni, mis võib tulevikus muuta kasutajakontode jagamise oluliselt keerulisemaks.

Netflixi kasutajatingimustes on välja toodud, et kontosid võib jagada vaid samas majapidamises elavate inimeste seas. Uue funktsiooniga üritatakse piirata just selle klausli rikkumist.

Osad Netflixi kasutajad näevad nüüd oma profiilile klikkides uut teadet, mis palub kinnitada, et neil on õigus antud kontot kasutada. Selleks saadetakse konto ametlikule haldajale sõnum või meil ning konto omanik peab kinnitama, et on kontol toimuva tegevusega nõus.

Kasutajatel on õigus ka oma kasutusõiguse kinnitamine edasi lükata. Sellisel juhul on kasutajal mõnda aega võimalik Netflixi kasutamist jätkata, kuid peagi ilmub taaskord ekraanile ülalmainitud teatis.

Paanikaks siiski põhjust ei ole. Funktsiooni alles testitakse ja kõiki Netflixi kasutajaid see ei puuduta. Eelkõige katsetatakse uut funktsiooni nende Netflixi kasutajate peal, kes vaatavad sisu nutiteleritest.

Netflix on varasemalt kontode jagamisse suhtunud leplikult, kuid koroonaviiruse rütmis kulgenud 2020. aasta tõi juurde tohutult kliente, mis muutis kontode jagamise olulisemaks probleemiks. Täna kaotab Netflix jagatud kontode tõttu oluliselt rohkem raha kui näiteks paari aasta eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.