Tele

Netflixi võib jõuda uus teenus, mis laseb kasutajatel filmide ja sarjade tootmises kaasa rääkida

Netflix väntab Anna Kareninast modernse loo.Foto: Netflix

Netflixi kasutajatele saadetud küsimustikus uuritakse, kas inimesteks tekitaks huvi uus teenus N-Plus, mis lubaks muuseas Netflixi kasutajatel mõjutada filmide ja telesarjade tootmist.

N-Plusi kirjeldatakse kui laiamahulist lisateenust, mis võimaldab kasutajatel Netflixi sisu ja selle sisu tootjatest rohkem teada saada. Hetkel näeb Netflix seda teksti, fotomaterjali ja videosisu hõlmava veebikeskkonnana, mis pakub uudised, intervjuusid, analüüse, mänge, muusikat, taskuhäälinguid ja palju muud.

Näiteks võib N-Plus hakata pakkuma sarjades ja filmides kõlavate muusikapalade pleiliste, mida kasutajad saavad ka teistega jagada. Üks N-Plusi huvitavamaid aspekte on aga publiku kaasamine Netflixi sisu tootmisesse: lisaks tootmisprotsessi jälgimisele võivad kasutajad saada võimaluse anda tagasisidet, mis võib hakata mõjutama Netflixi filmide ja sarjade sisu.

Kuigi sõna plus annab aimu, et tegu on lisateenusega, mille eest peab peale maksma, siis see ei pruugi ilmtingimata tõsi olla. Netflixi arvates võiks osa N-Plusi sisust olla kõigile kättesaadav ja jõuda inimesteni näiteks siis, kui Google’ist otsitakse teatud sarju filme või näitlejaid. Osad N-Plusi funktsioonid plaanitakse aga siduda maksvate kasutajate kontodega.

Populaarseimatel Netflixi sarjadel on tulihingelised poolehoidjad, kes kahtlemata sooviksid oma lemmikseriaalide kohta rohkem teada saada. Kahtlemata pakuks inimestele ka huvi võimalus suurima telesarjade käekäigus kaasa rääkida. Tasub siiski meeles pidada, et hetkel veel eksisteerib N-Plus vaid ideetasandil, kuid Netflixi küsimustik annab aimu, et selle idee täideviimist kaalutakse täie tõsidusega.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.