Tele

Peale aastatepikkust otsimist leiti lõpuks üles “Knight Rideri” KITTi transportinud veok

Teleajaloo kuulsaim veok on üles leitud.Foto: kaader seriaalist "Knight Rider"

Inimesel peab ju hobi olema. Kes otsib merepõhjast uppunud rahalaevu, kes otsib Püha Graali või Lembitu pealuud. Üks seltskond nimega Knight Rider Historians veetis aastaid, et üles leida veoauto, mis vedas legendaarset rääkivat autot nimega KITT.

Pealuud otsitakse edasi, aga veok on leitud! Entusiastide grupil õnnestus enda valdusesse saada Vista Groupi andmebaas, mis tegeles seriaali võtete ajal filmistuudiotele autode muretsemisega.

Firma pani pillid kotti juba 2000ndate keskel, kogu paberimajandus oli hävitatud, aga alles oli üks hiigelsuur keskarvuti. Vananenud tehnoloogiast info kättesaamine osutus keerulisemaks kui algselt arvati. Kokku läks selleks aega neli aastat!

Andmed ulatusid tagasi kuni 1987. aastani ja entusiastide sõnul oli keskarvutis kasutatud tarkvara niivõrd vähe kasutatav, et isegi paljud professionaalsed andmetaastajad ei saanud sellega hakkama. Aga kui lõpuks baasid avanesid, siis seal oli väga hea ülevaade tuhandete filmiautode kohta, koos kõige olulisema ehk VIN-koodiga.

See oli aastal 2016. Mis edasi? Avalike andmebaase uurides leiti viimane märge sellise VIN-koodiga auto kohta aastast 2003, Idahost. Kuidagi saadi viimase teadaoleva omanikuga ühendust, et uurida, kas 2003 liikus see auto romulasse või mis on saanud. Selgus, et auto on täiesti alles, aga lihtsalt seisma jäänud.

Mingil põhjusel jäi paari aasta pikkune auk sisse, aga 2019. aasta suvel otsustati autot vaatama minna. Õnneks oli Idaho kuivas kliimas auto suhteliselt hästi säilinud.

Aastaid toiduaineid vedanud ja siis lihtsalt seisma jäetud veok ei sarnane sugugi filmi omale. Näiteks suur magamisosa kabiini taga oli kõigest seriaali jaoks ehitatud butafooria. Samuti oli auto musta värvi asemel nüüd sinine.

Aga sinise alt leiti vanemaid värvikihte, mis klappisid auto ajalooga filmitööstustes. Klappis ka VIN-kood ja kuigi omanikule räägiti ilusti ja ausalt auto ajalugu ära, ei hakanud viimane seda ära kasutama ja müüs entusiastidele auto nende pakutud hinna eest rõõmsalt maha.

Auto plaanitakse 2021. aasta jooksul taastada oma endisesse seisukorda, nii nagu see 1980ndate seriaalis oli. Kahjuks on veel leidmata treiler ja sellega on lootust ilmselt vähem. Info on olemas kuni 2000ndate keskpaigani ja sealt edasi on tühjus.

Info, mis treileri kohta on teada.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.