Tele

PlayStation 5 või Xbox Series X: millise uue konsooli Blu-Ray mängija on parem?

PlayStationi ja Xboxi Blu-Ray mängijad identseid tulemusi ei näita.Foto: kuvatõmmis

YouTube’i kanal HDTVTest on kokku pannud põhjaliku ülevaate, kus testitakse, milleks on filmide vaatamisel suutelised PlayStation 5 ja Xbox Series X-i Blu-Ray mängijad.

Testist selgub, et täiusliku 4K resolutsiooni saavutamisega on probleeme mõlema uue mängukonsooli Blu-Ray mängijal, kuid just Xbox Series X jätab filmi pärast edasi või tagasi kerimist uuesti mängima panemist paar kaadrit vahele. PlayStation 5 puhul seda ei täheldatud.

Veel leiti, et umbes iga 45 sekundi hüppab jätab Xboxi kuvatav pilt stabiilselt paari kaadri jagu edasi. Seetõttu täheldati, et kui PlayStationil ja Xboxil mängida sama filmi paralleelselt (testis kasutati 1997. aasta filmi “Viies element”), liigub Xboxil mängiv film lõpuks PlayStationi filmist natukene ette.

Pilk visati peale ka mõlema konsooli Blu-Ray mängija värvilahendustele ja ka siin jäi peale PlayStation 5. Sony konsooli suutis kuvada kirkamaid ja erksamaid toone, Xboxi näisid kõik toonid aga tumedamad.

Testijad tõid välja, et tavakasutaja jaoks on PlayStation 5 ja Xbox Series X-i Blu-Ray mängijate erinevused nii minimaalsed, et neid ei pruugita isegi märgata. Küll aga võivad testis mainitud aspekte näha tõelised filmifännid ja tehnikaeksperdid, kes teavad, mida otsida.

Filmide kvaliteeti ei määra ainult Blu-Ray mängija, vaid ka telekas. Siit leiad viis kõige olulisemat asja, mida võiksid uue teleri ostmisel silmas pidada. Tänapäeval võiksid uue televiisori ostjad juba ka teada, mis on HDMI 2.1 ja miks sul seda vaja võib minna.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.