“Rabaradapidi” uus hooaeg viib vaataja Portugali matkaradadele

Kolmas hooaeg viib vaatajad PortugaliFoto: Kristjan Taal

Alates 4. septembrist näeb Inspira kanalis kodumaise matkasaate “Rabaradapidi” kolmandat hooaega, mis viib vaataja sel korral Portugali maalilise looduse keskele.

Kui kahel varasemal hooajal on peategelane Heleri Hanko seigelnud nii suvel kui ka talvel Eesti matkaradadel, siis seekordne väljakutse viib ta Euroopa teise otsa, kus ootab läbimist ca 1000 kilomeetrit.

“Uus hooaeg ongi just eriline selle poolest, et esimest korda liigume kodumaa piiridest välja. Eestis oleme heas mõttes ära hellitatud sellega, et RMK matkarajad on väga hästi märgistatud ning lisaks on olemas ka korralikult töötav äpp. Kuna Portugalis ühte konkreetset riiki läbivat rada ei ole, tuli teekond kokku panna väiksematest radadest ning seejuures ka ise improviseerida. Inglise keeles on selle jaoks olemas isegi oma termin – trail hopping,“ tutvustas Hanko pressiteates uut hooaega.

Saate esimeses faasis läbib Heleri võrdlemisi kuulsat Rota Vicentina Fisherman’s Trail rada ning sari lõpeb maailmas ühe tuntuima Camino De Santiago rajaga, mis saab alguse Portost. Ka muudab uue hooaja veidi eriliseks see, et lisaks tavalisele telgis ööbimisele pidi üsna palju katsetama hosteleid, kodumajutusi ja erinevaid laagriplatse.

Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuhi Birjo Kiige sõnul on “Rabaradapidi“ oma eheda ja looduskeskse lähenemisega võitnud juba tuhandete Inspira vaatajate südamed.

“Ühest küljest saab vaataja kaasa elada mõnusale ja rahulikule kulgemisele, mille käigus on võimalik õppida erinevaid matkatarkusi. Teisalt on aga “Rabaradapidi“ väga inspireeriv, kuna tekitab tahtmise ka iseennast matkaradadel proovile panna,“ märkis Kiik.

„Rabaradapidi: Portugal“ toob vaatajani kümme osa, millest esimene oli Inspira eetris juba eile kell 19.00.

Kogu Inspira kanali sisu on kõigile Telia TV klientidele kuni 14 päeva jooksul tasuta järelvaadatav, seega saab “Rabaradapidi” uut hooaega soovi korral järelvaadata endale sobival ajal.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.