Tele

Rahvas on vihane: BBC sai prints Philipi surma kajastamisega seoses rekordarvu kaebusi

Brittide arvates läks BBC prints Philipi surma kajastamisega liiale.Foto: Travers Lewis/Shutterstock

Briti ringhääling BBC sai pahastelt televaatajatelt ja raadiokuulajatelt prints Philipi surma lakkamatu kajastuse tõttu enam kui 100 000 kaebust.

Varasemalt ei ole BBCle nii suurel hulgal kaebusi esitatud. Eelmine rekord pärines aastast 2005, mil eetrisse läinud vastuoluline “Jerry Springer: The Musical” suutis genereerida 63 000 kaebust.

Brittidele valmistas tuska asjaolu, et prints Philipi surma kajastati lakkamatult pea kõigis BBC kanalites. Plaanipärane programm eemaldati eetrist ning selle tõttu jäid ära ka mitmed palavalt oodatud ja populaarsed telesaated.

Prints Philipi surma järgselt näidati kanalites BBC One, BBC Two ja BBC News vaid Philipi surmaga seotud uudiseid ja tema elust rääkivaid dokumentaale. Kanal BBC Four võeti täielikult eetrist maha, et televaatajate tähelepanu suuremal määral teistele kanalitele suunata.

Seetõttu ei läinud eetrisse mitmed populaarsed saated, näiteks menukas draamaseriaal “Eastenders” ja kokasaate “MasterChef” finaal. Britid leidsid ka, et Philipi surma pidev kajastamine tõmbab tähelepanu ära muudelt uudistelt ja aktuaalsetelt sündmustelt.

Prints Philip oli Ühendkuningriigi kuninganna Elizabeth II abikaasa. Ta suri 9. aprillil 99-aastaselt, kaks kuud enne oma sajandat sünnipäeva.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.