Tele

“Reetur” on kvaliteetne ja kaasahaarav eestimaine spioonipõnevik

Spioonidraamade fännidel tasub "Reeturit" kindlasti vaadata.

Eile, 25. novembril esilinastus Tallinnas kinos Artis Elisa ja ERR koostöösari “Reetur”, kuueosaline spioonipõnevik, mis räägib 2000. aastate algul toimuvatest sündmustest – Eesti on kohe-kohe liitumas Euroopa Liidu ja NATOga ning seetõttu satub Vene luure jaoks veelgi suuremasse huviorbiiti.

Seriaali peategelaseks on Alfred Vint (Tambet Tuisk), kelle elu keerdkäigud ja iseloomuomadused viivad ta Vene luurega koostööd tegema. Kuidas, mis ja miks, seda saab igaüks ise vaadates teada.

“Reetur” on väga kvaliteetne sari. Stsenarist Martin Algus on põiminud elutruult ja pingeliselt kokku tegelaste töö- ja eraelu ning erinevate asutuste igapäevatöö. Režissöör Ergo Kuld viib vaataja 2000. aastate alguse meeleolusse ja hoiab põnevust. Kindlasti on stsenaariumile kõvasti juurde aidanud ka konsultant Andres Anvelt, kes on üks erinevate jõuministeeriumite ja nende allasutuste koridoride ja nurgataguste suuremaid eksperte.

Mick Pedaja loodud muusika sobib väga hästi pildi ja süžeega ning Tambet Tuisk, Eva Koldits, Veiko Porkanen, Indrek Taalmaa, Mari Abel ja Klaudia Tiitsmaa on oma rollides võrratud. Tõesti, Eestis tehakse nii häid sarju vähe ning on rõõm, et üks selline veel juures on.

Esilinastusel vältisid sarja loojad otseste paralleelide toomist päriselt sellel ajal toimunuga ning ilmselt Eesti tuntuima riigireeturi Herman Simmiga. Samas tunnistas Tambet Tuisk, et rolliks õppides oli tal olemas paber, kus oli üksikasjalikult kirjas, kes sarja toimumise ajal millisel ametikohal töötas.

Tegijad rõhutasid, et pärismaailm on olnud seriaali inspiratsiooniks, kuid midagi ei kanta üks-ühele üle ja linal jookseb ikkagi fiktsioon ning otseselt ei kujutata seriaalis päris inimesi (seda öeldes sarja autorid samal ajal muhelesid).

Seriaali “Reetur” näeb Elisa voogestastuskeskkonnas Huub detsembri keskpaigast ning ETV eetris on seriaal 2020. aasta sügishooajal.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.