Tele

Selgus “MasterChef Eesti” esimene võitja

"MasterChef Eesti" on selleks korraks lõppenudFoto: Telia

Jõululaupäeval oli Inspira kanali eetris maailmakuulsa kokandussaate “MasterChef Eesti“ viimane osa, kus tunnistati Eesti parimaks amatöörkokaks Jana Guzanova.

Finaalsaates olid Jana kõrval oma koha kindlustanud veel Katrin ja Ksenia. Kolme andeka hobikoka omavahelisest mõõduvõtust väljus lõpuks võidukana Jana, kelle poolt valmistatud road tunnistati saate kohtunike poolt hooaja viimases saates parimaks.

MasterChef Eesti esimese tiitli ja 10 000 euro suuruse auhinnaraha pälvinud Jana  tunnistas, et peale võitja väljakuulutamist valitses tema peas täielik kaos ja meeltesegadus.

“Olles valitud sadadest ja sadadest kandideerijatest ning läbides selle kadalipu koos üheteistkümne teise maruvahva ja andeka amatöörkokaga, oli muidugi uskumatult võimas tunne, et ma ei andnud kordagi alla ja kohati ka hambad ristis puresin ennast võitjaks. Et ma ei olegi kuskil illusioonides elanud, vaid õiget asja ajanud oma köögis ja südames“ sõnas võitja pressiteates.

“MasterChef Eesti” finaalis oli kolm osalejatFoto: Telia

Ta lisas, et plaanib nüüd võtta aega, et hoomata, millega ta hakkama sai. Lisaks kavatseb ta võitu tähistada lähedastega klaase kokku lüües ja restorani külastades.

“Teen iseendale ka väikese kingituse ning külastan jaanuari alguses Antwerpenis 2 Michelini tärni restorani nimega The Jane. See tundub kohane, sest just 6 aastat Belgias elades arendasin ma end kõige rohkem toidutegemises,” rääkis Guzanova.

Ka oma tuleviku plaanib ta siduda kokanduse ja söögitegemisega.

“Loorberitele puhkama ei plaani jääda. Nüüd on vaja end päriselt ka restoraniköögis proovile panna ja eelkõige praktikat saata köögi organiseerimises,” selgitas Guzanova.

“Kindlasti proovin leida enda ümber inimesi, kes ehk näevad midagi minus, mis nende enda mõtteviisiga kokanduses resoneerub. Sellisel dünaamikal on edasiviiv jõud. Konkreetseid eesmärke endale ei sea – eks see on ikka nii, et kui inimene plaanib, siis Jumal naerab – pigem lasen asjadel lihtsalt juhtuma hakata,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.