Tele

Selgusid 12 finalisti, kes hakkavad jahtima MasterChef Eesti tiitlit

MasterChef Eesti tiitli nimel võistlevad 12 finalistiFoto: Telia

Läinud nädalavahetusel oli Inspira kanali eetris “MasterChef Eesti“ teine osa, kus sai ühtlasi selgeks, kes on need 12 inimest, kes asuvad omavahel välja selgitama Eesti parimat amatöörkokka ja esimest MasterChef Eesti tiitli omanikku.

Kui osa talendikaid hobikokkasid pääses finaali otse ehk kohtunike poolt anti neile valge põll juba peale oma esimese roa esitlemist, siis osadel finalistidel tuli finaalipääsme tagamiseks sooritada ka täiendav ülesanne ja näidata oma oskusi ahvena fileerimisel.

12 parima amatöörkoka hulka jõudis kohtunike otsusel seitse naist ja viis meest. Mitmed andekad hobi- ja kodukokad teenivad oma igapäevast leiba hoopis ametitega, mis pole söögitegemisega kuidagi seotud.

Esimesena endale valge põlle ja finaalikoha kindlustanud Tatjana on rõõmsameelne Narva proua, kes veel suvel töötas riigiametnikuna. Tatjana armastab üle kõige küpsetada kooke ja pirukaid. Sõbrad kiidavad tema toidutegemise oskust ja ütlevad, et Tatjana juures süüa on nagu restoranis käik – elamus on garanteeritud.

Finalist Jana töötab igapäevaselt finantskuritegude tõkestajana, kuid tuli saatesse, et leida vastus küsimusele, kas tänane töö on see, millele kindlaks jääda või peaks siiski järgima oma südame häält ja liituma toidumaailmaga.

Valge põlle sai endale esimesest saatest ka särav Piret, kes on õppejuht Saarepeedi lasteaed-algkoolis. Piret osaleb saates selleks, et püsida vormis ja virge. Piret on väga särtsakas ja sõbrannad kiidavad tema toidutegemise oskust taevani.

Kindla koha endale finaalis võitis ka Kristina. Kristina on ametilt õllepruulija ning unistab päris oma pruulikojast, kus võiks olla ka oma pisikene restoran. Kristina ütleb, et ta on köögis alati õnnelik ja miks mitte seda õnne ka teistega jagada.

12 parima hulka jõudnud Erki on oma ametilt aga kehalise kasvatuse õpetaja. Ta on enesekindel mees, kes armastab toidutegemist ja suudab kõiki veel kindlasti üllatada.

Väga läbimõeldud toidu ja serveeringuga kindlustas endale koha finaalis ka ettevõtja Argo, kes armastab väga toidu valmistamist.

Finalistide sekka jõudis laupäeval ka Anastassia. Anastassia jaoks on olnud kokkamine tema suur kirg juba väga varajasest lapsepõlvest. Anastassia huvi on saates oma oskused ja teadmised proovile panna ja näha, kas temast võib kokandusmaailmale abi olla.

Oma enesekindla hoiaku ja maitsva roaga kindlustas endale koha finaalis ka Jarno. Jarno on väga jutukas ja elav mees, kes armastab väga söögitegemist ja toiduga katsetamist. Saatesse tuli ta lootuses, et Eesti kokanduseliidile lähemale jõuda.

Finalistide sekka jõudsid ka Katrin, Ksenia, Ain ja Marko ning neid tutvustatakse peagi lähemalt MasterChef Eesti sotsiaalmeedias.

Ühele neist omistatakse aasta lõpus esimene MasterChef Eesti tiitel, millega kaasneb ka 10 000 euro suurune auhinnaraha.

“MasterChef Eesti” kolmas osa on eetris juba eeloleval laupäeval algusega kell 21.00 Inspira kanalis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.