Tele

Sinu talvine koduvideo võib jõuda ETV2 omanäolisse dokfilmi

Aita kokku panna üks omanäoline dokumentaalfilm.Foto: ETV2

Suvise pööripäevaga alguse saanud ainulaadne dokumentaalprojekt, ETV2 dokfilm “Pööripäev”, jätkub 22. detsembril. Just talvisel pööripäeval kutsub ETV2 inimesi jäädvustama hetki, et sellest kokku panna üks värvikas dokumentaalfilm.

Talvise pööripäevaga jätkab ETV2 suvel käivitunud dokumentaalprojekt, mis kogub kokku Eesti inimeste värvikad eluhetked nii suvisel kui ka talvisel pööripäeval. Filmi autoriks võib olla igaüks, sest dokumentaalprojekt sünnib vaid Eesti inimeste kaastöödest.

“Suvise pööripäeva üleskutsel jõudis meieni palju toredat materjali, mille filmiks põimimisel tekkis äratundmine, et puudu on veel vaid talvine pilt Eestimaa inimeste eludest,” märgib ETV2 peatoimetaja Viola Salu ja lisab, et loodetavasti ärgitab ka seekordne üleskutse inimesi filmi tegemisel osalema.

Dokumentaalprojekt kutsub inimesi võtma talvisel pööripäeval, 22. detsembril, hetk, et filmida üles seik sellest päevast – oodatud on liigutavad, naljakad ja erilised hetked, olgu need siis argised igapäevategevused või kordumatud ettevõtmised. Teretulnud on rõõmuhetked ja üllatused või hoopis rahulikud üksiolemise minutid.

Kuidas filmida? Võid oma päeva filmida nii nutitelefoniga kui ka video- või fotokaameraga. Mida kõrgema kvaliteediga materjali saadad, seda parem. Dokumentaalprojekti sobib materjal, mis on filmitud horisontaalasendis (ehk landscape formaadis, külitsi).

Võta hetkede jäädvustamiseks veidi aega, väldi kiiret ja hüplikku liikumist. Filmi ennast, oma sõpru, lähedasi või keskkonda enda ümber.

Kuidas saata? ETV2 ootab videomaterjali 31. detsembrini. Materjal palutakse saata Dropboxi, Google Drive’i, WeTransferi või mõne muu elektroonilise pilveteenused kaudu aadressiledokfilm@err.ee.

Dokumentaalfilm “Pööripäev” valmib Eesti Vabariigi aastapäevaks, 24.02.2020.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.