Tele

“Sipsik”, “1944” ja palju muud: täna näeb telekast mitmeid tuntud Eesti filme

Täna näed telekast "Sipsikut".Foto: kaader filmist "Sipsik"

Vabariigi aastapäeval näeb telekast lisaks presidendi kõnele ka mitmeid tuntud ja armastatud Eesti filme.

Päeva populaarseim film on ilma igasuguse kahtluseta 2015. aasta “Supilinna salaselts”, mida näeb lausa kolmest erinevast kanalist. Kõige esimesena saad seda filmi vaatama asuda kell 9 hommikul ETV2 vahendusel. ETV+ näitab “Supilinna salaseltsi” algusega kell 16 ja TV3 eetrisse jõuab film kell 16:35.

“Supilinna salaseltsi” keskmes on Tartu lapsed Mari, Sadu, Olav ja Anton, kelle argipäev pööratakse pea peale, kui nende kodulinna tabab salapärane mürgitus, mis pooled linna täiskasvanud lasteks muudab. Lastel on lahenduse leidmiseks aega vaid 48 tundi.

Kell 12 näitab alustab ETV eetris 2018. aastal valminud kodumaine film “Seltsimees laps”, mis põhineb Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel “Seltsimees laps ja suured inimesed” ning “Samet ja saepuru”. Film vaatleb läbi lapse silmade 1950ndate aastate sünge aja kahtlustusi, hirme ja kahepalgelisust, mida lapsel oma siiruses on keeruline mõista.

ETV2 näitab algusega kell 16:30 alles 2020. aastal ilmunud ja tohutult populaarseks osutunud filmi “Sipsik”. See film räägib Eno Raua ja Edgar Valteri lasteraamatutest tuntuks saanud kaltsunukust, kes ärkab ellu, et laste elu huvitavamaks ja paremaks muuta.

Kell 15:30 alustab ETV eetris sõjadraama “Tuulepealne maa. Ei ole sõda noortele meestele”, mis on 2008. aastal ilmunud ajaloolise seriaali “Tuulepealne maa” epiloog. Kui “Tuulepealse maa” tegevus toimus ajavahemikus 1917-1941, siis “Ei ole rahu noortele meestele” viib meid 1943. aastasse.

Vabariigi aastapäeval saab telekast ära vaadata ka Eesti kõige kuulsamad ja olulisemad sõjafilmid. TV3 toob algusega kell 14:20 eetrisse Elmo Nüganeni auhinnatud sõjadraama “1944” ning kell 21:30 alustab samuti TV3s Eesti tuntuim sõjafilm “Nimed marmortahvlil”.

Georg Otsa muusika austajad saavad kell 21 lülitada ETV+ peale, kus alustab 2007. aastal ilmunud film “Georg”. Tegu on tõsielufaktidel põhinev looga eesti nimekaima laulja Georg Otsa saatusest, tema kunstniku- ning eraelust.

Diktor soovib kõigile kaunist ja rahulikku vabariigi aastapäeva!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.