Soovitame: viis head Apple TV+ seriaali, mida peaksid kindlasti vaatama

Üks Apple'i striimimisteenuse parimaid seriaale küsib, mis siis, kui Nõukogude Liit oleks enne ameeriklasi Kuule jõudnud?Foto: Apple

Kuna teatrid, kinod ja kõik muu meelelahutus on praegu kinni jagab Diktor lugejatele soovitusi headest seriaalidest ning filmidest, mida voogedastusplatvormidelt vaadata. Käesolevas soovituses võtame ette Apple’i platvormi Apple TV+, mis on konkurentidega võrreldes soodsam ehk selle eest peab igakuiselt maksma vaid ligikaudu 5 eurot. 

Veel enne soovituste juurde jõudmist olgu ära mainitud, et Apple TV+ kõige suuremaks eeliseks Netflixi ja Amazoni ees on subtiitrid, mis on ka kõige värskematel filmidel ja seriaalidel väga hea tõlkega eesti keeles olemas.

Tänaste soovituste hulka mahuvad muuseas reisisaade “Long Way Up”, kus reisitakse elektriliste mootorratastega Lõuna-Ameerika kõige lõunapoolsemast tipust Los Angeles’i, ning mõnus aja mahavõtmise komöödia “Ted Lasso”. 

Long Way Up

Ewan McGregor on eestlastele peamiselt tuttav filmidest “Moulin Rouge!” ja “Trainspotting”, kuid tuleb välja, et tal on ka suur reisikihk, mida ta on käinud koos oma sõbra Charley Boormaniga taltsutamas juba 2004. aastast saadik. Toona võeti mootorratastega ette retk Londonist New Yorki, millest vändati teleseriaal “Long Way Round”. 

Sellest ajast saadik on kaks sõpra teinud veel mitmeid analoogseid reise ja kõigi nende ühiseks nimetajaks on olnud mootorrattad ning reisi järgselt valmiv seriaal. 2019. aastal võeti ette suur katsumus, kui esimest korda üritati tuhandeid kilomeetreid väisav reis läbida elektriliste mootorratastega. 

Long Way Up” seriaali filmimiseks laenas Harley-Davidson neile oma uusi rattaid, mis ei olnud veel õigupoolest valmiski, vaid alles prototüübi faasis. Et filmitiim saaks sõpradel samuti võimalikult roheliselt silma peal hoida laenas elektriautotootja Rivian tiimile samuti kaks prototüübi faasis olnud elektrilist pikapi.

See seriaal on sobilik kõigile, kes on huvitatud tehnikast. See pinge, mida sa talud koos reisisellidega on kütkestav. Kas aku peab ikka kuni järgmise sihtkohani vastu? 

Ted Lasso

Ted Lasso (Jason Sudeikis) on Ameerika jalgpalli treener USAst, kes palgatakse Inglismaal ühe jalgpalliklubi mänedžeriks. Jah te saite korrektselt aru, ameeriklane, kel on kogemus Ameerika jalgpallis hakkas manageerima võistkonda, mis mängib seda meie eurooplaste jalgpalli. Ja nagu arvata võib, siis teadmisi sellest õigest jalaga mängitavast jalgpallist ei ole tal üldse. 

Hea mõnus huumor, mida on tore praegusel raskel ajal meelelahutuse eesmärgil vaadata. Huumori kõrval on seriaalil ka mitu elulist poolt, mis seletab lahti, et inimestel ei pruugi alati parimad kavatsused olla.

Aga selle seriaali puhul on mõnus komöödia ja huumor esikohal. Muide, antud soovituse on kirjutanud inimene, kellele ei lähe jalgpall üldse korda. Julgen seriaali soovitada ka neile, kes ei huvitu jalgpallist – ei sellest Ameerika ega Euroopa omast.

For All Mankind

For All Mankind” üritab vastata küsimusele, mis oleks siis, kui USA ja NSV Liidu vahelise kosmosevõistluse põhitegijaks oleks ameeriklaste asemel olnud hoopis kommunistid.

Kujutate ette olukorda, kui esimene inimene Kuul oleks jänki asemel olnud punalippu ülistav kommunist? Või mis siis, kui 60ndatel oleksid kommunistlik Kuule saatnud naisterahva ja seda taaskord enne ameeriklasi?

Huvitav alternatiivajaloo seriaal, millele on eestlastel kindlasti hoopis teistsugune vaatenurk, kui seriaali tootnud ameeriklastel. “For All Mankindi” teine hooaeg jõudis kohale alles hiljuti ning mõne aja eest teatati, et seriaalist vändatakse kolmaski hooaeg. 

Tehran

Kui eelkirjeldatud seriaalid on olnud Apple TV+ originaalid, siis järgmise soovituse puhul see esmalt päris nii ei ole olnud. “Tehrani” tellis esmalt Iisraeli rahvusringhääling KAN 11, kuid kuna see võeti Apple TV+ vaatajate poolt nii hästi vastu, siis rahastab seriaali teise hooaja tootmist õunafirma. Antud seriaal nõuab veidi rohkem huvi antud regiooni ja selle eripärade suhtes. 

Peategelane Tamar Rabinyan (Niv Sultan) on noor juuditar, kes on sündinud Iraanis, kuid kasvas üles Iisraelis. Rabinyan töötab Iisraeli salaluure Mossad heaks ning võtab ette salajase missiooni Iraani pealinnas Teheranis, kus ta peab häkkima sisse tuumareaktorisse. Tema eesmärk on teha kahjutuks Iraani õhutõrje, et Iisrael saaks pommitada tuumajaama takistamaks Iraanil tuumapomm saada. 

Keeruline ülesehitus on vaatamist väärt, juba kasvõi ainuüksi eelmainitud ideaalsete subtiitrite poolest. Antud seriaalis kõlavad peamiselt sellised keeled, millest enamikel eestlastel pole õrna aimugi, nii et saada seriaali mõte kätte meie emakeeles on midagi enneolematut. 

Little America

Milline on keskmine ameeriklane, kellest Ameerika koosneb? Eks ikka immigrantidest. “Little America” räägib kaheksa immigrandi loo sellest, miks ja kuidas nad Ameerikasse läksid.

Tegu ei ole dokumentaali vaid komöödiaga, mis on inspiratsiooni saanud tõestisündinud lugudest. Esimene episood ringleb 12-aastase Kabiri (Suraj Sharma) ümber, kelle vanemad saadetakse riigist välja ning ta peab hakkama pere senist äri motelli üksi haldama. 

“Little America” aitab hästi ilmestada seda, mis on immigrantide püüdluste taga tegelikult. Seriaal on võetud nii hästi vastu, et veel enne esimese hooaja linastumist telliti sellest veel üks hooaeg. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.