Tele

Suur ülevaade: millised on Eesti telekanalite aastavahetusprogrammid?

Lisaks presidendile pöördub aastavahetusel kõnega Eesti rahva poole ka doktor Viktor.Foto: Konstatin Sednev/PM/Scanpix ja Remo Tõnismäe/PM/Scanpix

Eesti telekanalid on taas aastavahetuseks vaeva näinud, stuudiod pidulikuks ehtinud, üles otsinud oma helgeimad tähed, andekamad saatejuhid ja vaimukamad meelelahutajad. Telemaastiku raskekahurvägi läheb taaskord õlg õla kõrval vaatajaid püüdma.

Kõik kolm kanalit pakuvad otse-eetris suurt aastavahetuspidu. ETVs on “Suur aastavahetus ETV-ga”, kus on saatejuhtideks Grete Lõbu ja Urmas Vaino. Kanal 2- näitab saadet “Vanaaasta ÕHTU!”, mida juhivad Piret Laos, Jüri Butšakov ja Robert Rool, ning TV3-s võtavad aastavahetusgala ohjad enda kätte Kristjan Jõekalda ja Teet Margna saates “Kaks kanget. Suur aastavahetusshow!”

Klassikalist sketšihuumorit pakuvad ETV ja TV3: valida saab “Ärapanija”, “Edekabeli” vahel.

Siin on suur ülevaade kõigi kanalite aastavahetusprogrammidest:

Ilma “Ärapanijata” uut aastat ei tule.Foto: kuvatõmmis

ETV: klassikaline “Õhtusöök ühele” ja otseülekanne Vabaduse väljakult

“Eesti mäng. Aastavahetuse eri” on päeva jooksul eetris kolm korda (kell 11:00, 12:45 ja kell 14:00), iga kord on külas erinevad rohkem- ja vähemtuntud karakterid ning rahva tõelised kangelased.

Kell 13:20 algav “Usu mind”on tore vestlussaade, kus neli tuntud külalist räägivad uskumatuid lugusid oma elust. Eesmärk on välja selgitada, kes räägib tõtt ja kes üritab teisi haneks tõmmata.

Juba kell 14:35 algab ETV traditsiooniks saanud “Õhtusöök ühele” – komöödia Miss Sophiest, kes tahab veeta oma 90. sünnipäeva sõprade seltsis, kes on kahjuks surnud, seega peab tema teener James kehastama kõiki külalisi. Saksamaal on seda filmi näidatud sama protseduuriga nagu igal aastal pea pool sajandit järjest.

Kell 15:00 algab “Suur aastavahetus ETV-ga”, kus aastavahetuspeo ootuses on kuni sõdaööni Vabaduse väljakult otse-eetris Grete Lõbu ja Urmas Vaino. Vahepeal näidatakse erinevaid telesaateid vahele. Kell 21:40 kantakse üle ka Vabaduse väljakul toimuvat kontserti.

Kell 22:00 näeb saadet “Ärapanija 2019”, mis võtab kokku 2019. aasta teemad, eetris Mart Juur ja Peeter Oja. Korraks tehakse pooletunnine paus, et näidata kontserti ning kell 23:00 pannakse ära edasi.  Ja kell 23:50 on eetris Eesti Vabariigi presidendi uusaastatervitus.

Kanal 2 aastavahetus möödub “Õhtu!” lainel.Foto: kuvatõmmis

Kanal 2: “Õhtu!” erisaade ja Viktor Vassiljev

Kanal 2 algab kell 15:00 pooleteist tundi kestev “Lenna aastalõpu kontsert”, kus tulevad esitusele Lenna Kuurmaa parimad hitid. Kaunile muusikale pakuvad vahepala naljakad sketšid, kus astuvad üles teiste seas Kristjan Lüüs, Kaisa Selde, Kait Kall, Anatroli Tafitshuk, Liisa Pulk ja paljud teised.

Kell 19:00 vaatab “Reporter” heatujuliselt mööduvale tagasi ning üllatab toredate külaliste, intervjuude ja meeleolukate hetkedega.

Kell 20:00 näeme Kanal 2 möödunud aasta kokkuvõtet saates “Unustamatu 2019”, mis võtab luubi alla kõik olulisemad Eestit ja ka välismaad raputanud uudised. Lubatakse nalja nabani.

Kell 21:00 algavas saates “Vanaaasta ÕHTU!” on otse-eetris Piret Laos, Jüri Butšakov ja Robert Rool, kes võtavad neile omaselt pöörasel moel kokku lõppeva aasta. Saatest ei puudu külalised ja nende proovile panemine.

Kell 22:00 naerutab publikut “Eetriapsud 2019” ning kell 22:30 tunnipikkune “Seksikad telereklaamid” Heelia Sillamaaga.

23:30 Jätkub “ÕHTU!” ning enne presidendi kõnet antakse kell 23:40 kümme minutit kõne pidamiseks ka Viktor Vassiljevile. 23.50 näeb Eesti Vabariigi presidendi uusaastatervitust.

Kaks kanget juhatavad uue aasta sisse erisaatega.Foto: kuvatõmmis

TV3: sensitiivid ja Henrik Normann

TV3-st leiab aastavahetuse erisaateid juba keskpäevast alates. Kell 12.35 on eetris “Me armastame Eestit vana-aastalõpu eri”, mis on tavapärasemast pikem ja pidulikum. Aastavaehtusmeeleolus on ka kell 14:40 “Padjaklubi näärid”, 17:15 “Näosaate Eesti kuld” ning “Papad Mammad: Suur aastalõpu mõõduvõtt” kell 18.10.

Kell 20:00 on eetris “Mida toob aasta 2020?”, kus juba üheksandat aastat järjest teevad selgeltnägijad ja maagid ennustusi algava aasta kohta.

Kell 21:00 algab “Kaks kanget. Suur aastavahetusshow!”, kus Kristjan Jõekalda ja Teet Margna pakuvad hoogsat vana-aastaõhtut koos suurimate staaride, naljakate olukordade, muusika ja tantsuga.

TV3 teab ka seda, et aastavahetus ei tule ilma “Edekabelita” – kell 22:30 seab Henrik Normann ritta aasta kõmulisemad saated ning värvikamad inimesed. Lubatakse ennenägemata lõike teleteostest “Rannamaja”, “Joel Ostrati suur õhtusöök”, “Dr Vassiljev” ja palju muud.

Pärast seda jätkab kell 23:15 juba uuesti “Kaks kanget” ja nii kuni presidendi kõneni välja.

Kui sa ei leidnud nende saadete seast endale sobivat, siis siin on kaks kaks alternatiivset pakkumist neile, kes tavapärastest aastavahetusprogrammidest lugu ei pea.

Märksõnad: , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.