Tele

“Suus sulav Eesti” tutvustab uuel hooajal lapsepõlvemaitseid

Esimeses osas minnakse külla Gameboy TetriseleFoto: Taavi Arus

Laupäeval, 27. novembril kell 20.00 alustab ETV-s tippkokk Angelica Udekülli juhtimisel toidukultuurisaate “Suus sulav Eesti” kolmas hooaeg, mis sel korral keskendub lapsepõlvemaitsete otsimisele.

Juba mitme hooajal vältel on Angelica Udeküll tutvustanud ETV ekraanil Eesti rikkalikku ja eripalgelist toidukultuuri. Ka laupäeval alustaval maitseretkel viib teekond Udekülli Eestimaa erinevatesse paikadesse, kus leidub palju põnevaid ja innovaatilisi väiketootjaid. Ent saatesarja “Suus sulav Eesti” kolmandal hooajal on erilise tähelepanu all just lapsepõlvemaitsed.

“Meie maitse-eelistused pärinevad enamasti lapsepõlvest. Toidud, mida valmistasid meie emad ja vanaemad tekitavad ka täiskasvanuna mõnusa tunde ja sageli elustavad mälestusi lapsepõlvest. Aga loomulikult on ka sellel medalil kaks poolt, nii võivad vahel lapsena kogetud kulinaarsed õudused jätta endast kustumatu mälestuse ning mõni tegelikult maitsev toit ei saagi teist võimalust,” märkis Udeküll pressiteates.

Igas saates valmistab Udeküll ühe tuntud eestlase lapsepõlveroa. Sel laupäeval kohtub ta Haapsalus sündinud ja kasvanud muusiku Pavel Botšarovi ehk Gameboy Tetrisega. Millised on ühe 90ndatel väikelinnas kasvanud vene poisi lapsepõlvemaitsed ja kas Udeküll suudab ammukogetut korrata? Avasaates valmib ka Gameboy Tetrise lapsepõlve lemmikmaius, arbuusikooremoos.

Kaheksaolise saatesarja jooksul kohtub Angelica Udeküll veel näiteks Henrik Kalmeti, Merle Liivaku, Anne Veesaare ja palju teiste toredate inimestega, et avastada nende lapsepõlvemaitseid.

“Suus sulav Eesti” uus hooaeg alustab ETV-s sel laupäeval kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.