Tele

Taavi Libe uus saade “Märgatud Eestis” on komejant, mis näitab probleeme, aga ei paku lahendusi

Taavi Libe naases tele-eetrisse uue saatega.Foto: Stuudio7/TV3

“Duubli” saatejuhi Taavi Libe uus TV3 eetris olev reportaažisaade “Märgatud Eestis” tundub olevat puder nendest teemadest, mis käisid “Duubli” toimetajatel laua pealt läbi, aga olid liiga veidrad, et selles saates eetrisse jõuda. 

“Märgatud Eestis” treilerist ja kirjeldustest tundub, et oodata on midagi “Võsareporteri” ja “Roaldi nädala” vahepealset – päris naeruvääristada ei proovita kedagi, pigem näidatakse kirevaid tegelasi omas elemendis, tutvustatakse tavalisi inimesi. Samale viitab ka pealkiri “Märgatud Eestis”, mis on inspireeritud tihti pigem naljakatest Facebooki gruppidest, kus just selliseid tavaliste inimeste probleeme lahendatakse.

Assamalla burksilahing ja vanahärra kemmergujant! 😁🍔Tänases hooaja avasaates minnakse külla aktiivsele Rakvere…

Posted by TV3 Eesti / TV3 Estonia on Neljapäev, 3. September 2020

Kus on point?

Paraku ajab see kõik aga lihtsalt segadusse. Esimese loona tuleb eetrisse sotsiaalporno Rakvere pensionärist, kellel pole piisavalt raha, et endale veevooluga tualetti ehitada.

Ta näitab oma hiiglaslikku paberkotitäit retseptiravimeid ning kiletatud paberit kohalike poliitikute ja sotsiaaltöötajate telefoninumbritega, kirjeldab, kui raske on vanaduspensionäri elu ning proovib leida endale viise raha saada, et WC-d ehitada. Korra hakkab kahju. Siin püstitatakse mitmeid valulikke teemasid. Aga saade ei lahenda ühtegi ta probleemi. Vist isegi ei ürita lahendada, vaid lihtsalt näidatakse inimese kannatusi.

Telefonikõned poliitikutele jäävad järelpärimiseta. Miks ei võinud siis saatejuht ise otsa teha intervjuusid inimestega, keda pensionär Arvin üritas tulutult kätte saada? Segment jõuab lõpule sellega, et Arvin näitab kaamerasse oma pangakonto numbrit ning mainib, et kui mõni tore 58-59 aastane lasteta, autoga ning omaenda rahaga naine tahab temaga ühendust võtta, siis võib talle helistada eetris etteloetud telefoninumbril.

Valusad teemad jäävad lahkamata. Olgu selleks madal vanaduspension, ravimite kõrged hinnad või kasvõi pensionäride üksildus.

Ehk siis siiani on “Võsareporter” taustal inspireeriva muusikana. Aga mis selle mõte oli? Kas see kuidagi aitas seda pensionäri? Meelde jääb kurvalt kaamerasse vaatav Arvin, saateks hale klaverimäng. Sellise tõsisemat sorti loo juures jääb vajaka tulemustest. 

Teine vaatus on vähemalt lõbus

Avasaate teine lugu on tore komejant, mis viib meid Assamalla burgeriputkade võitluse keskmesse. Ärikas on ostnud endale maa, teinud sinna burgeriputka ning selle tehinguga üle tee pagendanud seal enne tegutsenud burksiputka.

Mõlemad on burgerimüüjad üksteise peale pahased, pilluvad varjatud ja otseseid süüdistusi. Libe ei proovi osapooli eriti ei rohkem tülli ajada ega lepitada. Jälle ei saa aru, mis selle mõte oli, aga nüüd on vähemalt lõbus.

Seekord tehakse ka mingi järeldus: tegelikult on selline konkurents kõigile kasulikum, sest samas tegevusvaldkonnas tegutsevad ärid kõrvuti toovad enamasti kliente juurde mõlemale ning sunnivad konkurentsi kõrgel hoidma, kuna teine käib pidevalt kandadel. 

Saatel “Märgatud Eestis” on vaja rohkem selgitusi, rohkem järeldusi. Esimene osa ei mõjunud kui liha ega kala. Jäi arusaamatuks, kas eesmärk on inimestele kaasa tunda, lihtsalt nende üle naerda või on see hoopis proov kaamera ees mingeid inimeste muresid lahendada. Nagu ka saatel endal, jääb arvustajal järeldustest puudu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.