Täna alustab “Laseri” uus hooaeg dokumentaaliga EKRE meediaimpeeriumist

Marii Karell võtab luubi alla EKRE meemitööstuse.Foto: TV3/Laser

Täna õhtul alustab “Laseri” uus hooaeg, mis algab erisaatega Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast. Dokumentaal uurib, kuidas tehnoloogia abil pandi suur osa Eestist uskuma, et keerulistele probleemidele on olemas lihtsad ja ainuõiged vastused.

“Kaaperdamine on see, mida fašistlikud riigijuhid teevad,” ütleb kultuuriuurija Nika Kalantar. “Elu EKRE mullis” on dokumentaal sellest, kuidas konservatiivsed sõnumid ei levi enam ammu vaid plakatitel, vaid mängivad meie alateadvusega.

“Rukkilill on kaaperdatud,” lisab Kalantar ja tõdeb, et EKRE üritab öelda, et nad teevad seda kõike maa ja rahva jaoks maalides enesest tõeliselt patriootliku pildi. Paraku see nii lihtne ei ole.

Ühelt poolt on see imetlusväärne kui võimsa meediaimpeeriumi on EKRE suutnud püsti panna, kuid teisalt on see ka hirmutav. Ühiskond on lõhestunud ja oma seisukohtade kaitsmisel minnakse vägivallani välja – esineb nii ähvardamist, mõnitamist kui küberkiusu. 

“Rukkilill on kaaperdatud,” arvab Nika Kalantar. Foto: TV3/Laser

“Kui te küsite, kuidas sellele kõigel on seos “Laseriga”, mille juhtmõtteks on olla teejuhiks parema maailma poole, siis ma pean aus olema – ka meil endil tekitas see väga suurt küsimust, miks me sellest praegu räägime,” sõnab saatejuht Marii Karell ning lisab:

“Tegelikult on asi väga lihtne: parem maailm tähendab võrdseid õiguseid kõigile. Alustades elementaarsest naiste ja meeste võrdõiguslikkusest.”

“Laseri” uue hooaja avasaade “Elu EKRE mullis” on eetris täna õhtul, kell 20.30 TV3s.

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.