Tele

Täna esilinastub ERR-i kultuuriportaalis neli uut Eesti lühidokumentaali

Foto: kaader filmist "Matz"

Neljapäeval, 28. jaanuaril kell 18 esilinastub ERR-i kultuuriportaalis neli uut “Eesti lugude” lühidokumentaali. Eriseansil juhatavad dokumentaalid sisse filmitegijad.

Jaanuari alguses käima läinud uus “Eesti lugude” hooaeg toob vaatajate ette kokku kaheksa filmi, neist kolm on juba jõudnud ka ETV ja ETV2 ekraanile. Veel enne järgmiste lugude tele-ekraanile jõudmist toimub esilinastus veebiseansina rahvusringhäälingu kultuuriportaalis, kus täna tulevad näitamisele neli seninägemata filmi.

Foto: kaader filmist “Käärid”

“Käärid”

Teresa Liivak on elanud üheksas kohas, kuid oma koduks nimetab ta valget Ford Transitit, mille sisustuse on ta ehitanud ise, et kaubikus olevas juuksuritoolis lõigata kõige eriilmelisemate meeste juukseid ja habet. Film mõõtmatust vabadusest ja oskusest sellega midagi ka pihta hakata. Filmi lavastaja on Margus Talvik.

Foto: kaader filmist “Lil Eesti”

“Lil Eesti”

Soundcloud’i ja raadio DJ Siim Nestori mahitusel on toimumas Eesti muusikas midagi sellist, mida ammu pole nähtud, ammugi mitte kuuldud. Uus laine. Uued karakterid. Uus Eesti. Lil Eesti! Ühe generatsiooni lühianatoomia Eestis 2020. aastal. Filmi lavastas Taavi Arus.

Foto: kaader filmist “Paradiis”

“Paradiis”

Tartu Descartes’i kooli 5B klassis õpib 12-aastane tüdruk Shahad. Film vaatab tüdruku igapäeva, mis pole aga päris igapäevane igapäev. Shahadi perekond põgenes kuus aastat tagasi Süüriast sõja eest. Neli aastat tagasi jõudsid nad siia, oma uude koju. Kuidas neil läheb? Filmi režissöör on Andres Keil.

Foto: kaader filmist “Matz”

“Matz”

Noor ja särtsakas Eesti paraujumise täht Matz Topkin on tähelepanuväärne nii kiiruse kui ka isiksuse poolest. Matz on eeskujuks noortele ujujatele, kuid temas on midagi, mida ta võib õpetada igaühele. Matzi puue avastati alles sündides, seega tuli see suurele perele üllatusena. Filmi lavastaja on Eliza Bezina.

Toimetas Martin Liivand.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.