Tele

Täna jõuab eestlasteni uhiuus Telia telekanal Inspira

Inspira alustab täna kell 16.Foto: Telia

23. jaanuaril kell 16:00 jõuab kõigi Telia TV klientideni uus telekanal Inspira, mis toob kohalikule teleturule eksklusiivset telesisu ja tehnoloogilisi uuendusi.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuhi Birjo Kiige kinnitusel pole ühel tehnoloogiaettevõttel mõtet luua aastal 2020 täiesti tavalist telekanalit, mis keskenduks vaid traditsioonilise teleprogrammi edastamisele.

“Meie ambitsioonid on märksa laiemad, mistõttu loome Inspirat teadmises, et tegu on selgelt tulevikukanaliga. Teleturul on täna hulgaliselt kasutamata potentsiaali, mida saame uue telekanali puhul rakendada. Seetõttu olemegi suunanud pilgu tulevikku, mil saame Inspirat rikastada põnevate tehnoloogiliste lisaväärtustega, näiteks pakkuda televaatajale võimalust valida mitme samaaegse otseülekande seast just talle sobivaim variant,” sõnas Kiik.

Uus kanal toob eestlasteni naiste tennise otseülekanded.Foto: Telia

Inspira toob kohalikule teleturule ka eksklusiivset sisu: otseülekanded WTA naiste profitennise turniiridelt, Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängud, kohaliku hokistaari Robert Rooba koduklubi mängud Soome meistriliigas ning Telia toel toodetav värske seiklussari “Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes.”

Samuti jõuavad Inspira vahendusel siinse teleauditooriumini põnevad sarjad, mida seni pole Eestis näidatud, näiteks “The Loudest Voice”/”Kõige valjem hääl” Oscari-võitjast Russell Crowe’ga peaosas

“Ühtlasi loob oma telekanal hea võimaluse teha koostööd kohalike filmi- ja seriaalitootjatega. See võimaldab välja tulla uute sisu- ja koostööprojektidega ning toetada samal ajal nii kohalikku teleproduktsiooni kui laiemalt kogu kohalikku kultuuri,“ lisas Kiik.

Seiklussari Bellinghauseni mereretkedest on eetris laupäeviti.Foto: Telia

Tema kinnitusel täieneb Inspiras näidatava eksklusiivse sisu hulk edaspidi veelgi, saades lisa näiteks kontsertide, e-spordi ja mitmete teiste ülekannete näol.

Inspira kanal on kõigile Telia TV-teenuse kasutajatele nähtav alates 23. jaanuarist kell 16:00 ning kanal paikneb Telia TV-menüüs positsioonil “0” (null) ehk kohe ETV kõrval.

Kogu Inspira programm on kasutajatele tasuta järelvaadatav, mis tähendab, et kõiki Inspira saateid, spordivõistlusi, filme ja seriaale saab järelvaadata, hoolimata sellest, kas kliendil on tellitud Salvestamise teenus või mitte.

Inspira kanal (nagu ka kogu ülejäänud Telia TV sisu) on jälgitav nii teleris, veebis kui Telia TV äpis ning seda nii Eestis kui Euroopa Liidus.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.