Täna “Kuuuurijas”: naine kaotas tööõnnetuses oma näpud, ent tööandja endal süüd ei näe

Tööandja ei taha Annelile vastu tulla.Foto: tootja

Mustalt töötanud Anneli pidi haiglas tööandja käsul arstidele valetama.

Ligi 13 aastat mitteametlikult Abja-Paluoja puidutsehhis töötanud 49-aastane Anneli kaotas seal töö käigus halumasinale oma vasaku käe sõrmed. Kuna naise ja tööandja vahel ei olnud ühtegi lepingut, jäi ta ilma ka igasugusest hüvitisest ja kompensatsioonist ning tööandja sealjuures endal süüd ei näe.

Vahetult pärast traagilist õnnetust viis naise haiglasse just tema ülemus, kes soovitas muuseas õnnetuse kohta valetada. “Kui Emosse sõitsime, siis ta ütles, et ütlegi niimoodi, et see õnnetus juhtus kodus kreissaega,” rääkis Anneli. Kuigi naine esitaski arstidele versiooni, mida ülemus oli temalt palunud, siis haiglas tema juttu siiski uskuma ei jäädud. “Kirurg ütles kohe, et see ei saa kreissaega lõigatud olla.”

Naise sõnul on ta aastate jooksul püüdnud tööandjaga jutu peale saada, et too ta kas või poole koormusega tööle vormistaks. Sellest on aga tööandja keeldunud. “Ta ütles, et ta ei saa mind tööle võtta, sest ta peab minu pealt makse maksma,” sõnas naine. Nüüd on Anneli jäetud justkui saatuse hoolde, sest on kaotanud oma tervise ja ilma jäänud kõikidest hüvedest. 

“Kuuuurija” on täna Kanal 2s kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.