Tele

Tänane “Ajujahi” suurfinaal valmis Skype’i abil ja täiesti kontaktivabalt

Täna õhtul näed, kuidas koroonatingimustes telesaadet tehakse.Foto: TV3

Täna õhtul kell 20 selgub Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht” võitja. Konkursi peaauhind on 30 000 eurot, lisaks panevad esmakordselt Eesti äriinglid välja 65 000 euro suuruse investeeringu ühele finaali jõudnud tiimile.

Koroonaviiruse leviku tõttu ei olnud saadet otse-eetris võimalik teha, mistõttu valmis saade kontaktivabas stuudios, kus oli kohal vaid saatejuht Marii Karell, kes suhtles žürii liikmetega Skype’i abil.

“Ma tõesti ei kohtunud mitte kellegagi,” selgitab Karell. “Läksin stuudiosse ja kaugelt hüüti: pane mikker ja kõrvamonitor! Ülejäänud suhtlus käis juba läbi nende.”

Kuigi Karelli sõnul esines salvestusel helis ja pildis mõningast venimist, siis laias plaanis toimis kõik hämmastavalt hästi.

“Kuna tehniliselt on see väga keerukas lahendus, siis salvestasime igaks juhuks ette, et kui suur hangumine peaks tulema, siis saame uuesti teha ja montaažis augu kinni lappida.”

Auhinnad on uhked ja konkurents tihe

Konkursi võidu nimel teevad tänases saates oma müügikõned idufirmad Aligner, Pagerr ja Sharewell.

Finaali pääsenud tiim Aligner aitab hoida ettevõtetel ja inimestel kokku aega tekstide tõlkimiselt ja nende toimetamiselt. Aligner arendab veebitarkvara, mille abil on võimalik tekste professionaalse tõlkija või neuromasintõlke abil tõlkida enam kui 140 keelde ning teha seda oluliselt kiiremini kui traditsiooniliste tõlkebüroode abil. Lisaks aitab Aligner mitmekeelseid tekste toimetada, uuendada ja jagada. Aligneri tiimi mentordab keeleõppeäpi Lingvist asutaja Ott Jalakas.

Tiim Pagerr pakub ettevõtetele ja eraisikutele vahendusteenust, mis aitab trükiste tellimisel säästa keskkonda. Pagerri lahendus suunab tellitavad trükised trükikodades muidu kasutamata jäävale pinnale, mistõttu pakub Pagerr trükistele odavamat hinda kui otse trükikodadest tellides. Pagerri tiimi mentordab “Ajujahil” Maxima müügi- ja turundusdirektor Janne Laik.

Sharewell aitab ettevõtetel uutele toodetele ja arendustele leida testkasutajaid. Sharewelli platvormis saab luua küsimustiku, mis saadetakse soovitud sihtgrupi esindajatele vastamiseks.

Sharewelli lahendus hoiab kokku aega ja aitab lihtsalt ja kuluefektiivselt arenduses olevaid ideid, tooteid ja arendustele tagasisidet saada. Sharewelli tiimi mentordab “Ajujahil” EstBANi president Ivo Remmelg.

“Ajujahi” tiimide vahel jagatakse tänavu välja rekordilised 140 000 eurot. Konkursi peaauhind on 30 000 eurot, teine ja kolmas koht pälvivad vastavalt 15 000 ja 5000 eurot.

Lisaks panevad Eesti Äriinglite Võrgustiku eestvedamisel ingelinvestorid välja 65 000 euro suuruse investeeringu endapoolt valitud tiimile. Saate lõpus selgub, et äriinglitel on tiimidele varuks üks üllatus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.