Tänane “Südamesoov” täidab ootamatult abikaasa kaotanud ja kaheksa lapsega üksinda jäänud mehe unistuse

Seekord võetakse ette saate ajaloo suurim ja kalleim projekt.Foto: tootja

Möödunud sügisel emata jäänud noorim laps oli siis vaid pooleteisekuune.

Kristo sooviks on rajada unistuste kodu ja eraldi toad lastele. See aga on pidanud jääma määramatusse tulevikku, sest kogu Kristo hool kulub laste igapäevasele hakkamasaamisele.

Kristo ja Moonika kohtusid neli aastat tagasi ja ühendasid oma pered. Kahepeale kokku olid neist saanud nüüd seitsme lapse vanemad – Kristol varasemast abielust kaks ja Moonikal viis last. Koos ostsid nad Tartumaale maja, kuhu ühise pingutuse järel pidi mahtuma ära kogu nende suur, kuid hästi toimiv perekond. Kuldsete kätega Kristo ja usina Moonika jaoks ei olnud küsimustki, kas vanast talumajast asja saab – kõik oli vaid aja küsimus ning pidevalt oli midagi töös.

Samas ei unustanud nad kodu ja pere kõrvalt kunagi ka teisi, kes abi vajavad. Kristo on pidevalt olnud vabatahtlikuna abis Tartu pereliidus, abistanud oma pottsepa- ja korstnapühkija meisterlikkusega hädasti abi vajavaid inimesi ning aidanud kaasa ka ühe “Südamesoovi” tähtsa unistuse täitmisele. Just tema oli see, kes eelmisel kevadel tublile hooldajale Veerale uue ahju ehitas.

Eelmisel aastal said Kristo ja Moonika rõõmsa uudise – septembris liitus nendega pesamuna Christen. Kuid vaid poolteist kuud hiljem tabas perekonda ootamatu tragöödia. Moonika oli tegusa päeva järel voodisse heitnud, kui Kristo sai aru, et abikaasa ei ole lihtsalt suurest väsimusest hetkega uinunud – ta ei hinganud enam. 

Võitluses Moonika elu eest pingutasid nii Kristo, Moonika vanim tütar Johanna kui kiirabi- ja haiglatöötajad, kuid peagi sai selgeks, et suure pere ema ei ole enam võimalik päästa. Kristo ja tema kahe poja jaoks tähendas Moonika surm aga veelgi enamat. Ajalugu oleks justkui kordunud, sest vaid mõned aastad varem oli surnud ka mehe eksabikaasa.

Moonika kaotamisele järgnenud aeg on pannud perekonna tõeliselt proovile. Pärast naise surma suutis Kristo hakkama saada, mõeldes vaid sellele, kuidas järgmine päev võimalikult hästi nii beebi, lasteaialapse kui nelja koolilapse jaoks sujuma panna. Vanim tütargi kolis tagasi koju, et aidata Kristol väiksematega tegeleda. 

Kuid kõigi laste hinges aastaid pesitsenud südamesoov, mille täitmise poole Kristo ja Moonika ühisel jõul liikusid – poistele ja tüdrukutele vana talumaja rehealuse asemele eraldi toad ehitada – on kadumas üha kaugemasse tulevikku. Praegu jagavad tublid lapsed kõik üht ainsat tuba.

Hooaja viimane “Südamesoov” on Kanal 2s täna kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.