Tänases “Täistunnis” räägib Nobeliga pärjatud Vene ajakirjanik sellest, kuidas Putin ootab, et lääs sõjast väsiks

Neeme Raud ütles, et ta on teinud tuhandeid intervjuusid, aga see on esimene Nobeli rahupreemia laureaadiga.Foto: "Täistund"

Putin usub, et ta on karistamatu ja inimõigused on vaenulik väljamõeldis Venemaa allutamiseks, kinnitab Nobeli rahupreemia laureaat Dmitri Muratov tänases “Täistunni” saates ajakirjanik Neeme Rauale.  

Dmitri Andrejevitš Muratov on Nobeli rahupreemiaga pärjatud Vene ajakirjanik, ajalehe Novaja Gazeta peatoimetaja. Intervjuus nimetab ta Ukraina sõda korrektselt sõjaliseks operatsiooniks seepärast, et Moskvas mitte trellide taha sattuda. Ent ta vastused Neeme Raua küsimustele on ausad. Mõistagi räägivad nad sõjast.  

“Kui Kristus ütles, et elu on Jumala kingitus, siis Vene õigeusu kiriku jaoks on surm Jumala kingitus,” rääkis Muratov. “Surma eest hakkas Venemaa hästi maksma.” Muratov toob näite, et kui keskmine palk on linnas on 25-27 000 rubla, siis surma korral saavad sugulased 12 000 000 rubla (ehk ligi 102 000 eurot). 

“Selle teenimiseks peaks inimene töötama 25 aastat ning mitte sööma ega jooma,” sõnas Muratov. “See tähendab, et surm on hea investeering. Nii otsustasid Vene õigeusu kirik ja võimud Jumalalt allhanget hankida. Ja propaganda kutsub üles surema isamaa eest ning ta ei vaja konkurentsi.”

Neeme Raud ütleb, et ta on teinud tuhandeid intervjuusid, aga see on esimene Nobeli rahupreemia laureaadiga. Vene ajakirjanik Dmitri Muratov sai Nobeli preemia julguse eest rääkida oma ajalehes Novaja Gazeta asjadest Venemaal just nii, nagu need on. 

“Täistunni” meeskonnaga liitunud ajakirjanik Raul Ranne toob vaatajateni poliitvõitluse anatoomia. Ranne jälgis valimiste-eelsel kuul EKRE perepartei tegemisi ja uuris, kuidas valimistel edu saavutada ning kes tegeleb vaid isikliku kasu eesmärgil ja kes müüb vaid allakäiku ja viletsust.

“Täistund” alustab Kanal 2s täna kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.